Saturday, 21.10.2017, 19:37НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Йога - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ПРАКТИКУВАНЕ И ЛИЧЕН ОПИТ » Йога
Йога
BalanarDate: Sunday, 12.03.2017, 06:54 | Message # 1
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
Йогата за мен е висша форма за зареждане с "вещерска мощ" = енергия. 
Тренира волята и укрепва тялото. Който се е занимавал с това би ме разбрал.
Въпроса е от тук някой практикува ли?
Какви са вашите начини да поддържате тялото си в добра форма? smile
Аз смятам, че е наложително освен духовни да се правят и физически практики. 
Говори се, че подразделението на Йога - Прана яма е перлата в учението, но все още не съм навлязъл там. Акцента в дихателните упражнения е доста по-различен от асаните, но все още не съм навлязъл там.
И на края една книга бижу за тези, които им се занимава с това: http://www.bulplam.com/books/joga/Light_on_Yoga.pdf

BubboDate: Thursday, 20.04.2017, 17:14 | Message # 2
Новак
Здравейте!
Практикувам кундалини йога 4 пъти в седмицата много е важно осъзнаването по време на практиката а не мисълта да витае някъде другаде. Относно Прана яма това са различни дихателни техники които спомагат за понижаване на мозъчните вълни и достигането им до алфа или границата между алфа и тета вълни. Другото което енергизира много това са бандхи или наричани още ключове. Първата бандха е разположена в тазовото дъно и тя е основният активатор на енергията кундалини. Втората бандха се намира на слънчевия сплит и се нарича диафрагмена. И третата бандха е разположена в областа на гърлото.

BalanarDate: Monday, 24.04.2017, 13:54 | Message # 3
Посетител
Здравей,

Би ми било интересно да споделиш как съчетаваш йога практиката с окултните дейности. То самата йога си е окултна практика, но правиш ли нещо по различно от стандартното.
Самата пранаяма също ми е интересно как/какво правиш.

BubboDate: Monday, 24.04.2017, 15:49 | Message # 4
Новак
Balanar, Йогата и окултните дейностти се допълват много добре. Като цяло в човешкото тяло има жлези с вътрешна секреция, с определени упражнения йога пози се стимулират тези жлези и вливат своя хормон директно в кръвта което много силно енергизира организъма жлезите са полови, надбъбречни, задстомашни, тимусни, щитовидна, паращитовидна, хипофизна и епифизна в окултното знание се почита особено епифизната жлеза. Обикновено преди и след йога практика се прави медитация лично аз използвам обратно броене брои се от 50 до 1 като се следи всяко повдигане на корема при вдишване. След йога и медитацията за успокоение на ума може да се правят визуализации за постигане на определена цел. Когато визуализацията е от няколко човека за определена цел хванати за ръце ефекта е много силен, и желаната цел ще стане много по бързо.

BalanarDate: Monday, 24.04.2017, 17:57 | Message # 5
Посетител
Bubbo, и аз смятам, че се допълват прекрасно.
Общо взето се уча сам от книги.
Особено дихателните упражнения зареждат с много интересна енергия.
Самите асани ме вкарват в леко трансово и осъзнато състояние подходящи за последващи практики.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ПРАКТИКУВАНЕ И ЛИЧЕН ОПИТ » Йога
Page 1 of 11
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz