Monday, 20.11.2017, 15:45НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Ясновидството-рискове - Page 3 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 3 of 7«1234567»
Forum moderator: IRBIS, Kasandra 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ЯСНОВИДСТВО, ТАРО И ДРУГИ » Ясновидството-рискове
Ясновидството-рискове
LanfaerDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:09 | Message # 31
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
А ако гадаеш на боб/пръст/свещ/кристална топка/ръка/вода/кристал - пак ли се свързваш с енергията на Таро?

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:15 | Message # 32
Посетител
За тези изброените от теб не ги практикувам, но мисля се свързваш с подсъзнанието си, което ти подава сигнали, символи - които разчиташ. Там вече си е нужен малко по-сериозен транс.

JasminDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:21 | Message # 33
Понякога влиза
Group: Модератори
Balanar, с това се занимавам много по-отдавна от Макс, но и не искам да се натрапвам. Питал си Макс, отговорил ти е Макс. Еми не казвай, че никой не ти е обяснил, като не си питал всички.  smile 

Стига с тея бистрения на теория.

Еми, ако искаш, пробвай практиката, която ти предложих, иначе с едната теория и нищо никога няма да ти се изясни.

Направи подредба с таро за реален човек и накарай няколко хора с опит и точност в гледането на тарото да ти я тълкуват. Няма да хвърлят нова наредба на карти. Само твоята наредба на карти ще се ползва. Всеки да работи независимо от другия.

Ще видиш сам, че те ще ти кажат не само общи неща, а и много различни работи. Различни съвети, различни влияния. Няма да са сгрешили, но няма да е същото, което ти си установил като си гледал картите.  

Разликата в думите на таролозите не се дължи на картите, щото наредбата е една и съща за всички. Разликата в думите им се получава, защото картите не са им показали нищо. Нищичко не са им показали. Всичко го научават от ясновидството. Ясновидството не е само по начина на Ванга. За това също си има практика, която показва нещата как се случват.

Практиката как работи тарото е тая. Имам го като опит, затова ти го споделям. Пробвай го, ако искаш. Нямаш какво да изгубиш. smile 

Егрегорът и архетипът си приличат по това, че са създадени от мислите на хората. Не са безкрайни във времето. Имат начало и край. Трябвало е много хора да гледат на карти, за да се създаде егрегор и архетип, който да стане достатъчно мощен, за да е от реална полза. Ама отчети и че толкова много хора не вярват в гледането на карти, даже много повече, отколтото вярват в гледането на карти така, че мислите на невярващите са създали такива мощни егрегори и архетипи, че според мен хората, които не са ясновидци, нямат никакъв шанс с картите. 

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:33 | Message # 34
Посетител
Да Жасмин, точно затова е важно да вярваш в картите, за да се свържеш с правилния ерегор smile
Не знам как да ти направя практикатс, защото не познавам друг човек който гледа.
Това, че някой ще ми каже различни неща за мен просто означава, че ги е интерпретирал различно smile
А и как може да гледаш на карти, които не си мешил ти самия или поне участвал по време на процеса. Сигурно може де, но за мен не е редно. 
Нека всеки си работи и вярва в неговия си начин smile
За мен Таро не е ясновидство, а умело свързване на оператора с подходящата енергия и правилното гадаене после, което обясних малко по рано как става според мен.
Не съм имал кой да ме учи, нито книги съм чел, а и не е нужно някой да ми поднася неговата истина на готово.

JasminDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:43 | Message # 35
Понякога влиза
Balanar, смяташ ли, че като гледам на таро, аз се свързвам с правилния егрегор? Аз не правя нищо такова на практика.

Не ти трябват книги, за да бъдеш ясновидец. Не ти трябва и някой, който да те учи. Не споря, че са излишни, но може и без тях.  smile 

Ако се прави интерпретация на картите, веднагически си заминава точността. Почват да се изказват едни абсолютни глупости. Като ги кажеш и човекът отсреща, на който му се гледа, почва да те гледа странно. Ако продължиш да си интерпретираш и човекът почва да си мисли, че си пълно куку.  smile

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:51 | Message # 36
Посетител
Jasmin,  явно нашите методи са различни smile
Аз не получавам видения докато гадая.
Да, смятам че се свързваш с правилния ерегор. Не е нужно да казваш закшинания, за да се случи.
Пробвай ако искаш да гадаеш веднъж като напълно отречеш Тарото, не вярвай в него и да видим какво ще стане.
Виш аз наистина съм си експериментатор и не твърдя съм прав. Вярвам си в моите неща и действам. След година най вероятно теорията ще ми е различна/ допълнена и така до безкрай. Няма никакво значение кой е  прав, защото най вероятно никой не е прав  biggrin 
Да не ви спамя темата повече, все пак ставаше въпрос за рискове от Ясновидството.

LanfaerDate: Wednesday, 01.03.2017, 10:55 | Message # 37
Посетител
Quote Balanar ()
Да не ви спамя темата повече, все пак ставаше въпрос за рискове от Ясновидството.
Точно по темата говориш...:) Ама точно!

LanfaerDate: Wednesday, 01.03.2017, 11:16 | Message # 38
Посетител
Иначе доколко е чесане на Егото не знам - когато си си сам, всичко си поемаш сам и плюсовете и негативите :). А когато "ясновидецът е Тарото", плюсовете (т.е. полезната информация) е за теб, а негативи "няма", щото то не аз, ами Тарото...

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 11:31 | Message # 39
Посетител
Ланфаер, всеки ерегор дава и взема. Не съм казал, че има само плюсове.
Разбирам на къде биеш, но не вярвам в това защото ми е по изгодно.
Говорим по принцип сега - всяка енергия, която се зарежда от теб - носи и позитиви и негативи.
Спреш ли връзката с ерегора той спира да се храни от теб, което води не винаги до приятни последствия.

JasminDate: Wednesday, 01.03.2017, 11:35 | Message # 40
Понякога влиза
Balanar, ами нали това вече н-ти пост ти обяснявам, че ясновидството съвсем не винаги е свързано с получаване на видения.  smile Виж в предния ми пост колко вида ясновидство без видения съм ти изброила. При това не съм изброила и началото на всички видове ясновидство.  smile Разбира се, че ще има разлики в това как правим нещата. Щеше да ме учуди, ако няма разлики. Затова споделяме, пишем, обменяме опит.  smile Моето може да не работи при теб и твоето при мен, ама барем да ни е забавно, докато опитваме!  smile

LanfaerDate: Wednesday, 01.03.2017, 11:48 | Message # 41
Посетител
Balanar, smile толкова са рядко всъщност хората, които боравят с енергия, че е истинско удоволствие да те слушам...

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 16:59 | Message # 42
Посетител
Lanfaer, не ми обръщай внимания - аз си падам философ, не съм толкова добър с боравенето на енергии.
Шегата на страна - смятам, че всички боравим с енергии, макар и неосъзнато.
Тука трика е да стане осъзнато. Ясно да се знае като се привържеш към някое чувство, тема, секта,енергия .... какво се случва с теб и какви влияния те очакват.
Ще дам един пример и християните, които преобладават тук не искам да ми се сърдят - нямам нищо против учението на Исус, но за съжаление всичко е трансформирано според угодите на някому.
Преди години реших, че не желая повече да приемам себе си за Християнин (всъщност от както се помня имам скептицизъм, но съм правил опити да бъда религиозен). Причините не желая да ги споделям сега - толкова са много.
Започнаха се едни мисли, вътрешни обвинения, съмнения - абе чудо... ада, дявола и хиляди други догми, които се блъскаха в главата ми и карайки ме да се върна. Всичко това е насадено още от раждането и енергията е много мощна. Опиташ ли да се отдръпнеш се започват точно едни такива насъдени мисли, които не са наши по принцип. Разбира се това е само един пример, има още хиляди, но всяка енергия си има нейните специфични вибрации и усещания.
Няма безплатен обяд и човек трябва ясно да си дава сметка какво е готов да пожертва, за да си постигне целите. 
Баланса винаги ще го бъде, ние само трябва на едно по фино ниво да наблюдаваме причинно-следствените връзки в живота ни и да си правим някакви анализи. Както виждате хората прекарват 99% от живота си на автопилот. Живеят по навик, обичат по навик, ядат по навик, мразят по навик ... Всичко е една голяма шега  biggrin

Цеци_ВихронравDate: Wednesday, 01.03.2017, 18:16 | Message # 43
Посетител
Страхотна тема сте заформили днес. smile Да взема да се включа и аз...
Баланар, нали знаеш, че когато един орган не се ползва той закърнява. Та... В началото всички хора са имали развити телепатични, ясновидски и други способности, уви с развитието на технологиите сме ги загубили или по-скоро сме забравили как да ги ползваме, точно както сега сме на път за забравим как става помненето за съжаление. Забелязваш ли как всеки казва нещо от типа: "Защо да си затормозявам ума да го помня, като чичко Гугъл знае всичко?". Това понеже работя сред подрастващи и те така разсъждават, но това е друга тема...
Да си дойдем на думата за ясновидството... Жасмин и Ланфаер ти обясняваха по-горе, че при всеки ясновидството се проявява по различен начин, да не говорим че и в различна сила...
Аз самата години наред вярвах, че не аз, а картите ми "гледат", но попаднах в един форум, понапреднах малко или много, започнах да експериментирам и се оказа, че то наистина аз, а не картите гадая...
Затова сега за сега не се насилвай да приемеш или отхвърлиш нашите твърдения, а експериментирай. Експериментирай когато си готов да го направиш и по начин който теб те устройва и... Хубаво си го казал сам:

Quote Balanar ()
Виш аз наистина съм си експериментатор и не твърдя съм прав. Вярвам си в моите неща и действам. След година най вероятно теорията ще ми е различна/ допълнена и така до безкрай.

Всеки в един момент намира своята истина. Тя днес може да е една, а утре друга, но това само показва, че се развиваме и растем...

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 18:47 | Message # 44
Посетител
Цеци по-скоро искам да кажа, че аз съм проводник/посредник на Таро да се прояви. 
Както медиума е посредник на духовете да се проявят.
Това означава, че не всеки може да бъде посредник.
Под интерпретация имам в предвид - как се разчитат картите (защото може и да е грешно).
Вярването ми е, че ръцете ми са ръководени по време на размесването - за да излязат картите, които олицетворяват въпроса, а от мен зависи вече "гадаенето".

BalanarDate: Wednesday, 01.03.2017, 18:51 | Message # 45
Посетител
П.П - Трудно е да обясня нещо, което сам съм стигнал до извода/усетил, че е така (без да го прочитам някъде)  biggrin 

А защо не предположим, че моята истина важи за мен, а вашата за вас? Това е напълно приемлива възможност.
Силата на мисълта и убежденията е способна на чудеса.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ЯСНОВИДСТВО, ТАРО И ДРУГИ » Ясновидството-рискове
Page 3 of 7«1234567»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz