Saturday, 21.10.2017, 19:33НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Безсмъртие - Page 7 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 7 of 9«1256789»
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Безсмъртие
KasandraDate: Monday, 22.05.2017, 23:21 | Message # 91
Посетител
Group: Модератори
Status: Offline
Цеци, писах ти на лични. wink

LyLythDate: Monday, 22.05.2017, 23:52 | Message # 92
Понякога влиза
Group: Потребители
Kasandra, мила, не зная защо така погрешно си решила, че до този момент не съм писала по темата. То не е сложно човек да проследи хронологията.:)
За пореден път ще повторя, че такова нещо като безсмъртие на физическото тяло - кожа, кости, кръвни клетки, плазма, карантия и прочее съставляващи го - не съществува. Айде, няма да изпадам в крайности и да искам доказателства за противното. biggrin

Последното ми изречение в предишния ми коментар бе сарказъм. :))))
Но ще приема смирения ти съвет и ще поработя. biggrin

Между другото, интересно ми бе мнението на Макс магьосникът. Така и не се включи crazy

Но по стар обичай, можете да ми лепнете пак бан и воала! Нет человек, нет проблем. (покъртително не го знам тоз' език biggrin )
От мен лека нощ, осъзнати сънища и приятна почивка, че животът е кратък и трябва и да се работи..

KasandraDate: Tuesday, 23.05.2017, 00:09 | Message # 93
Посетител
Group: Модератори
Скъпа, ние тук банове не раздаваме. smile Нямаме амбицията да правим който и да било "герой" слагайки му бан.
Доказателства за теориите в магията също не търсим и съответно всеки работи в насоката която го влече на своя отговорност. В крайна сметка няма доказателство, че има Бог, но всички вярват в него и църквите печелят добре от това. Защо тогава да няма и безсмъртие?
Ако искаш всичко да ти се сервира със доказателства то ходи във форума на Шадоу, той работи със доказателства и отрича мистиката в магията.
Много го харесвам Шадоу, има хубави разработки, но научният му подход не ми е по вкуса, затова и нямам регистрация при него.
И да се върнем на темата. Ти на няколко пъти изказа мнението си, че безсмъртие няма и се обоснова добре. Това, че повечето не приеха твоето виждане не би трябвало да е проблем за теб, в крайна сметка всеки е свободен да вярва в своята истина, но ти изведнъж решаваш на всяка цена да наложиш своето. Това е признак или на свръх его или на големи комплекси.
Отделно след като мислиш, че тук сме тъпоумници, защо слизаш на нашето ниво и пишеш при нас?

magicDate: Tuesday, 23.05.2017, 07:23 | Message # 94
Посетител
Group: Администратори
LyLyth, не споменавай напразно името Господно! Не подвеждай хората, че Бог ще възкресява телата тленни за вечен живот. Това не е така. Възкръсва само духовното тяло. В Библията това е написано пределно ясно:
Кор. 1

35 Но някой ще рече: Как се възкресяват мъртвите? и с какво тяло ще дойдат?
36 Безумецо, това, което ти сееш, не оживява, ако не умре.
37 И когато го сееш, не посяваш тялото, което ще изникне, а голо зърно, каквото се случи, пшенично или някое друго;
38 но Бог му дава тяло каквото му е угодно, и на всяко семе собственото му тяло.
39 Всяка плът не е еднаква; но друга е плътта на човеците, а друга на животните, друга пък на птиците и друга на рибите.
40 Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, а друга на земните.
41 Друг е блясъкът на слънцето, друг блясъкът на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.
42 Така е и възкресението на мъртвите. Тялото се сее в тление, възкръсва в нетление;
43 сее се в безчестие, възкръсва в слава; сее се в немощ, възкръсва в сила;
44 сее се одушевено тяло, възкръсва духовно тяло. Ако има одушевено тяло, то има и духовно тяло.

В Библията е обяснено защо се прави Възкръсването:

(1 Кор. 15:21) Понеже, както чрез човека дойде смъртта, така чрез човека дойде възкресението на мъртвите.

В Библията Апостол Павел разкрива, че когато Страшният съд свърши, Христос ще предаде властта си в ръцете на Отца и тогава Бог ще бъде всичко у всички.

(1 Кор. 15:28) когато казвам, ще Му е било покорено всичко, тогава и Сам Синът ще се покори на Този, Който Му е покорил всичко, за да бъде Бог все във все.

След Страшния съд ще има Сливане с Бога. Това сливане с божественото е само за душата. Самата душа ще стане божествена. Така се бележи нов етап от развитието на човечеството. Така всяка такава душа ще може да се докосне до славата на Господа, нашия Бог!

LyLyth, подходи със смирение към вярата в Бога и тя ще ти се отплати! Помисли за духовното си ниво. Развивай се. Вярата в Бог е чудесен път за духовно развитие, който открива много тайни!

Другото, което трябва да знаеш, гласи, че този форум не съществува, за да се пише самоцелно вътре за бройката мнения, нито съществува за да носи нечие забавление. Създадох го да улесня хората, които ни търсят за помощ! Създадох го, за да бъде полезен и на всички, които са решили да следват Пътя на магия, защото това не е никак лек път. Когато някой има нужда от помощ и пожелае да я потърси от този форум, той да е тук и ние ще помогнем. Това е всичко, което форумът е! Повече не е нужно!

Прочети и Касандра какво ти е написала, защото има истина в нейните думи!

На всички желая щастие и добрини!

LyLythDate: Tuesday, 23.05.2017, 07:25 | Message # 95
Понякога влиза
Добро утро! rolleyes

Ти на няколко пъти изказа мнението си, че безсмъртие няма и се обоснова добре. Това, че повечето не приеха твоето виждане не би трябвало да е проблем за теб

Еее, разгеле ...
Ми не е проблем, ама смятах, че темата е за това - дебат. Обаче липсата на доводи като се замени с обяснения за природата на личността ми (хехе biggrin , ще рече човек, че се познаваме ) и стават такива недоразумения. А можеше да е по-лесно: "Лилит, не мога да докажа безсмъртието, но вярвам в него. Съобрази се с вярата ми, лична е." - и хоп, не бих обелила и дума повече, но съм си такава все анализираща, чета и дебатирам. То по начало пускайки такава тема, авторът и защитниците на тезата ЗА е трябвало да се досетят, че е паракодкс и няма как да се докаже. shades
Ето, даже и ти залиташ в тази посока, а изглеждаше някак по...-уравновесена.

Иначе няма ядове ...
Нямаме амбицията да правим който и да било "герой" слагайки му бан

явно сте го обсъждали, не си връзвайте така ръцете. teehee

П.П. И да знаеш, че не всички вярват в бог, макар че за наличието на бог доста хора са споделяли в преживявания на ръба на смъртта, ала ни един не е споделил, че е имал някакви с безсмъртен.

Хубав ден.:)

LyLythDate: Tuesday, 23.05.2017, 07:39 | Message # 96
Понякога влиза
magic, добро утро и на теб!

не споменавай напразно името Господно! Не подвеждай хората, че Бог ще възкресява телата тленни за вечен живот.

magic, много години бях християнка и изкарвах времето си сред такива, четях им темите, споровете, и все подобни. Извини ме, но нямам желание да влизам в такива, защото е парадоксално и недоказуемо, и от всички религии, тези на откровението са най-жалки.... smile

Още един жокер - Исус е възкръснал с тяло.

1Сол.4:13-17
"“А не желаем, братя, да останете в неизвестност за ония, които умират, за да не скърбите както другите, които нямат надежда. Защото ако вярваме, че Исус умря и възкръсна, така и починалите в Исуса Бог ще приведе заедно с Него. Защото това ви казваме чрез Господното слово, че ние, които останем живи до Господното пришествие, няма да предварим починалите. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред. После ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.”

И така... етимологията на възкръснал можеш да си я провериш. И след това какво се има предвид под възкръснал, дето ще бъде грабнат заедно с живите.
Хубав ден от мен.
Можеше да стане интересен дебат, но загубих желание.
Без да го приемаш като признак за огромно его, макар че не ми пречи и така да мислиш, но нивото е ниско ...твърде ниско, а неумението да се водят градивни дебати, без да се залита по безкрайно познатата пораженческа практика с обсъждане на личността от другата страна на аргумента, не просто личи, а крещи. :)))
Хубав ден и на теб.

magicDate: Tuesday, 23.05.2017, 08:00 | Message # 97
Посетител
LyLyth, всичко е ясно обяснено в Библията. Виждам, че не си готова за това разбиране и съжалявам.

Quote LyLyth ()
неумението да се водят градивни дебати, без да се залита по безкрайно познатата пораженческа практика с обсъждане на личността от другата страна на аргумента

Видях от поста на Цеци–Вихронрав защо си тук:

Не се съмнявам, че някой тъпоумник е решил да се прави на интересен! Па нека се радват на форума си 
http://magic-school.ovo.bg/forum/38-283-1

Въпреки това се старая да се държа добре с теб, колкото и да си дошла тук единствено, за да си груба и подигравчийка, но ако ти сама не желаеш да се промениш, тогава никой не може да ти помогне.

magicDate: Tuesday, 23.05.2017, 08:01 | Message # 98
Посетител
Моля отново в този форум да има мир! Моля да не се дискутира с хора, които не са духовно готови да общуват нормално. Само когато достигнат до нужното духовно ниво, би имало смисъл да се дискутира с тях и едва тогава ще бъдат приети.  smile

BalanarDate: Tuesday, 23.05.2017, 10:43 | Message # 99
Посетител
Chronos, аз съм още на втората книга и за сега няма изпълними практики.
На мен ми стига да чета книгите дори и само като философски. Образът и мирогледа на Дон Хуан е доста впечатляващ smile

ChronosDate: Tuesday, 23.05.2017, 11:09 | Message # 100
Понякога влиза
Balanar, прав си. Образът на дон Хуан е такъв, че няма равен!  smile 

Прегледах си книгата за тансегрити, която имам, за да видя трябва ли да са индивидуални. Оказа се следното. В миналото тансегрити наистина са били правени индивидуално, но само по старата линия. Сега с новата линия нещо по  тансегритите е променено и може да се практикуват всякак от всеки. Като се правят трябва да има спиране на вътрешния диалог, вътрешно мълчание и подвижност на събирателната точка. Може да опитам по-натам, но май първо трябва да понатрупам още опит. Спирането на вътрешния диалог не ми се получава както трябва.

Без бряг е времето!

BalanarDate: Tuesday, 23.05.2017, 11:46 | Message # 101
Посетител
Chronos, защо не заложиш на йогата? Не съм запознат с тези тансегрити, но си мисля, че йогата си е един доказан метод, на който можеш да разчиташ. Също така бих ти препоръчал и дихателни упражнения.
Вътрешния диалог е нещо, с което си заслужава човек да се захване. 
Не твърдя, че имам някакви велики успехи, но все пак мога да ти споделя какво може да ти помогне.
Като се замислиш колко енергия губи човек от този диалог....
Защото какво е страха - просто една наша фантазия за евентуален развой на бъдещето, която в повечето случаи никога няма да се случаи.
За мен първата стъпка е осъзнатост. За да хващаш диалога трябва да развиеш осъзнатост, защото той се появява и може изобщо да не го усетиш че е там.
Има хиляди методи, които сам можеш да си потърсиш, но примерно можеш да се концентрираш върху дишането целия ден колкото можеш. Или в позата, която стоиш, храната която ядеш и прочие. Самата осъзнатост автоматично те поставя в сегашния момент и там няма мисли и фантазии за миналото или бъдещето.
След като развиеш някаква базова осъзнатост вече ще можеш да хващаш и мислите си по-бързо и така да надграждаш smile
Чел съм че пасианса на медичите има временната функция на спиране на вътрешния диалог, но не съм го пробвал.

ChronosDate: Tuesday, 23.05.2017, 17:41 | Message # 102
Понякога влиза
Balanar, много полезна информация! Благодаря ти! Ще опитам. Хареса ми това с позата. Йогата я опитах, но като че ли не е точно моят път. Може би зависи и каква йога. 

За пасианса на медичите за първи път чувам. Ще разкажеш ли накратко за какво става въпрос?

Без бряг е времето!

BalanarDate: Tuesday, 23.05.2017, 18:30 | Message # 103
Посетител
Не знам как да ти разкажа, без да съм го пробвал, но при проверка открих:
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4405.0

По принцип съм чел за него в Книгата на Андрей Реутов - Хакери на сънища.

LanfaerDate: Wednesday, 24.05.2017, 16:55 | Message # 104
Посетител
Леле, едва го дочетох, изписали сте света...
  Шегата ми за Кастанеда съдържа доза истина...Техниките са непълни, като човек, който е слушал без да осъзнава напълно или да практикува това, което чува. НО за това пък са едни от най-точно пресъздадените неща, които има, лично аз не ги дочетох (мързел, известна съм с него).
 За това питах: "Нужно ли е да се чете Кастанеда?"
 Иначе много си говорим за безсмъртие на физическото тяло, но дали искаме точно това - толкова ли държим очите ни да са пак сини и косата пак кестенява - НЕ мисля, че всъщност ни е толкова нужно. Нужно ни е да остане определянето на Аз-а. Т.е. този набор от спомени, познание и усещания, които изграждат най-вътрешното ядро на разума и които в крайна сметка ни определят...ТОВА искат всички, но тук има едно ГОЛЯМО НО! smile Избягването на пречистването (разпадането) на Аз-а след смъртта, ни отдалечава от общото съзнание (орела на Кастанеда). Ние СМЕ едно цяло не само с другите хора, но с всичко живо и мъртво във Вселената. Избягването на това, не ни прави по-силни, прави ни по-жалки. И в момента има хора, които не минават през това вселенско прочистване. Тези така наречени "привързани към Земята" или пък "пазители на Земята" са по-скоро с известен дълг...не го правят по желание, нито пък се смята за някаква привилегия! А и те минават пречистване...на друго ниво.

LanfaerDate: Wednesday, 24.05.2017, 16:58 | Message # 105
Посетител
Иначе на въпроса - абсолютно вярвам в удължаване на живота на физическото тяло (но в много тесен интервал).
Вярвам в безсмъртието на духа.
Вярвам в енергийното безсмъртие.
Вярвам, че има техники, които запазват части от ядрото на разума, не вярвам в тяхната полезност...

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Page 7 of 9«1256789»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz