Monday, 20.11.2017, 15:47НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Безсмъртие - Page 6 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 6 of 9«12456789»
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Безсмъртие
theshadowDate: Sunday, 21.05.2017, 22:57 | Message # 76
Понякога влиза
Group: Модератори
Status: Offline
Kasandra, таковата, уточнявам, че аз по темата си писах с Макс...  С Макс не сме в лоши отношения по тази тема или по друга... Нямам вина, че на други им се участва в дрязги... Права си- време е да спрат дрязгите...

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 23:29 | Message # 77
Понякога влиза
Group: Потребители
Quote Lanfaer ()
Нужно ли е човек да чете Кастанеда ако дон Хуан му е приятел?!

Това е изцяло вън от темата. Нищо не разбрах. Какъв приятел на дон Хуан да чете Кастанеда, какви 5 лева.

Хайде стига вече. На който не му харесва темата, да не пише по нея!

Без бряг е времето!

LanfaerDate: Monday, 22.05.2017, 09:41 | Message # 78
Посетител
Kasandra, аз абсолютно вярвам в някои аспекти от безсмъртието иначе въобще нямаше да пиша по темата!
Иначе, Chronos, това беше ШЕГА :), която можеш да разбереш, можеш и да не разбереш, защо си мислиш, че е заяждане обаче, идея нямам. С какво това те обижда по някакъв начин?

ChronosDate: Monday, 22.05.2017, 11:20 | Message # 79
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
Иначе, Chronos, това беше ШЕГА :), която можеш да разбереш, можеш и да не разбереш, защо си мислиш, че е заяждане обаче, идея нямам. С какво това те обижда по някакъв начин?

Извинявай. Не разбрах, че е шега. Стори ми се извън темата, а бях и в лошо настроение. Аз предпочитам по-смислените разговори от този, който се получи тука.

В кои аспекти на безсмъртието вярваш?

Без бряг е времето!

BalanarDate: Monday, 22.05.2017, 12:15 | Message # 80
Посетител
Спорът Ви е невероятен.
Като страничен наблюдател ще кажа нещо, което и преди съм споменавал тук и смятам за важно. Не е нужно винаги да се смятаме за прави или че нашето виждане е по-добро от чуждото. Говорите за Кастанеда, а на моменти виждам пълна противоположност на това, което той пише. Състоянието да не можеш да бъдеш засегнат от никой и нищо, защото няма никакво значение кой какво мисли и прави. Състоянието на безразличие и намалено чувство за собствена значимост и още какво ли не. Приемайте чуждото мнение малко по-толерантно, защото съм почти сигурен, че и двете страни казват само мнение, а не реални знания относно физическото безсмъртие. Какво безсмъртие хора? Мислите ли, че ако някой знае тайната за физическо безсмъртие би я споделил във форум и то на хора, които не познава. Колко алхимици и магьосници са умрели - дали тук сме по напреднали от тях? - надали. Да, йогата се занимава с забавяне на процеса на стареене на тялото не със физическо безсмъртие. То ако беше така великите учители нямаше да умират (физически). 
Книгите на Кастанеда са наистина добри учители, но повечето неща там са доста трудно/почти невъзможно приложими за нас.
Там се говори за един скромен начин на живот, сред природата и отдаден на практиката. Сами се сещате, че ежедневието и реалността в големия град - малко или много не позволява този начин на живот и мироглед.

ChronosDate: Monday, 22.05.2017, 13:32 | Message # 81
Понякога влиза
Balanar, аз навремето прочетох Кастанеда, опитах някои неща, но съм далеч от това да се определя като последовател на Кастанеда. Моите интереси в магията са другаде. Само LyLyth е написала, че му е последователка.

А повечето от нещата, които ти си писал, за безсмъртието, за йога, назад по темата също са написани. Така е, както го казваш.

Чудно ми е друго. Тук и преди са ставали спорове. Всеки си има собствено мнение, нормално е да си го отстоява. Ама каква е разликата между онези спорове и този, а? Ние накрая винаги сме си търсили начини да се помирим, търсели сме си общото. Затова накрая всички сме тука и се разбираме колкото и да мислим различно. Даже на мен ми е приятно да ви чета като изказвате несъгласие, защото ви чувствам добронамерени в несъгласието ви. 

Разликата е, че не виждам LyLyth да търси разбирателство или да се държи добронамерено. Тя очевидно търси да се покаже как другите са глупави на нейн фон. Нямам против чуждото мнение, но някой да ми се прави на много важен, айде няма нужда.

Аз мисля повече да не се занимавам с нея.

Нека да си продължим дискусията по темата. Ти опитвал ли си нещо от техниките, описвани в книгите на Кастанеда? Аз четох за тансегритите. Имам чувството, че техниките са непълни. Дали само аз мисля така или и ти си усетил нещо такова?

Без бряг е времето!

BalanarDate: Monday, 22.05.2017, 14:15 | Message # 82
Посетител
И аз го бях чел преди, но тогава е минало през едното и излязло през другото ухо. Кастанеда не е за напълно начинаещи.
Сега започнах отново и съм до книга 2. То какво да му се пробва - нито пейот имам, нито гъбите  biggrin . Интерес представлява за мен философията/мирогледът на Дон Хуан и самото му учение - не самите практиките, защото са неизпълними. Относно тансегритите съм чувал, че на са универсално приложими - един вид се правят индивидуални такива.

LyLythDate: Monday, 22.05.2017, 15:34 | Message # 83
Понякога влиза
Chronos, поеми въздух, младежо biggrin LyLyt нямам никакво намерение, за желание да не говорим, да се занимава с теб biggrin Нали вече веднъж те върнах на темата, усети се или давай в същия дух, ако силите не ти позволяват. biggrin

Balanar, не е така, практиките са напълно изпълними и изключително полезни. Разбира се, силно се надявам да не решиш да се метнеш от някоя скала biggrin Но виждам, че умееш да селектираш зърното от плявата wink :P

Не практикувам тенсегрити, защото правя други телесни упражнения от крия йога. smile Но нещата му за ОС и сталкинг са страхотни и може би сред най-дорбите, които съм срещала. smile

Иначе за двойника не пише само той. В много от ученията се открива. Подобно нещо четох и в някои неща от крия йога, а и другаде загатнати. wink Нооо, иде реч за работа с другите тела, контролът над физическото дава първоначалният лост за управление над ума. Той е ключът към всичко останало.

LyLythDate: Monday, 22.05.2017, 15:37 | Message # 84
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
 Нужно ли е човек да чете Кастанеда ако дон Хуан му е приятел?!

biggrin их.. rolleyes

ChronosDate: Monday, 22.05.2017, 18:00 | Message # 85
Понякога влиза
LyLyth, мислех си, че ако ти все пак спреш да се заяждаш, аз ще ти отговоря. Ти обаче не спираш да се заяждаш! Как може да ти е толкова важно да се заяждаш с хората?

Без бряг е времето!

ChronosDate: Monday, 22.05.2017, 18:07 | Message # 86
Понякога влиза
Balanar, благодаря ти за отговора. Аз също забелязах, че има практики, които са неизпълними. За наркотиците си спомням, че Кастанеда ги отрича по-натам из книгите си. Но има и някои интересни неща, особено свързаните със сънуването. Опитвал ли си ги? Аз опитах и имам някои успехи.

Без бряг е времето!

Цеци_ВихронравDate: Monday, 22.05.2017, 20:34 | Message # 87
Посетител
Хронос, не хаби нерви с Лилит - просто я игнорирай. Тя е в състояние да напише едно и после да те подлуди с твърдения, че те това тя нито го е писала, нито го е мислила, а ако имаше и опция да редактира е тогава гледай шоу. smile
Лилит е дошла тук, за да си търси кавга. Явно не и харесва да има форум който да е подобен на нейният. И съдя по тези и думи в нейният форум:

Не се съмнявам, че някой тъпоумник е решил да се прави на интересен! Па нека се радват на форума си
http://magic-school.ovo.bg/forum/38-283-1

Ние във форума на Сянка вече патихме от нея и от опит зная, че единственото спасение е да бъде игнорирана.

Извинявам се на админите за спама, но не ми харесва и други да патят като нас.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

magicDate: Monday, 22.05.2017, 22:09 | Message # 88
Посетител
Group: Администратори
В Библията е казано следното:  „На никого не връщайте зло за зло; промисляйте за това, което е добро пред всички човеци; ако е възможно, доколкото зависи от вас, живейте в мир с всички човеци“ (Римляни 12:17, 18). 

Такъв е Пътят човек да има мир в сърцето и в душата си и да достигне определено духовно ниво.

Няма как да има мир в някой, който постоянно се стреми да влиза в своего рода битки с другите. Такъв човек винаги рано или късно ще стига само до проблеми, където и да отиде. 

Казвам ви, че всяка война носи негативи за участвалите в нея. По това как се държите, показвате и на какво духовно ниво сте. Затова нека има мир тук, доколкото да сте носители на мир в сърцата и в душите си, именно изцяло си зависи от вас самите. Нека форумът да не става на бойно поле, а на нещо, което носи добро пред всички човеци.

На всички желая щастие и добрини!

LyLythDate: Monday, 22.05.2017, 23:03 | Message # 89
Понякога влиза
magic,  Амин! hands

" 19.А когато ви предадат, не се безпокойте, как или какво да говорите, защото в същия час ще ви се даде какво да говорите.
21.Брат брата ще предаде на смърт, и баща чадо; и чада ще се подигат против родителите си и ще ги умъртвят.
22. Ще бъдете мразени от всички, поради Моето име; а който устои до край, той ще бъде спасен.
25.Доста е на ученика да бъде като учителя си, и слугата като господаря си. Ако стопанинът на дома нарекоха Веелзевул, то колко повече домашните му!
26. И тъй, не бойте се от тях; защото няма нищо покрито, което не ще се открие, и тайно, което не ще се узнае.
" sleep

Всъщност по темата с безсмъртието, ако носовете не бяха вирнати толкова нависоко, а интересът бе жив, първия пример за учение, проповядващо безсмъртието на тялото като цел би било самото християнство, но явно няма интерес към темата, а подмолни опити да се създават дрязги и да се впускат потребителите в сакато парламентьорстване и анализи на литературни герои. biggrin
Та там - в християнството - е казано, че след последното пришествие, всички мъртви праведници ще възкръснат и ще бъдат съживени за вечен живот. wink
Ето жокерче от мен, в знак на добра воля.
И като свидетелство, че мир ви нося, не меч. biggrin
Сега, да се надяваме, че спектакълът е приключил. Виждам повече, отколкото казвам... wink
Но смятам, че една благодарност заслужих. Е как ви изведох от застоя и унеса. Голяма скука е тук без "лошите черни" като мен/нас..

KasandraDate: Monday, 22.05.2017, 23:20 | Message # 90
Посетител
Group: Модератори
Лилит, благодаря, че най-на края все пак прописа по темата!
Това обаче:

Quote LyLyth ()
Но смятам, че една благодарност заслужих. Е как ви изведох от застоя и унеса. Голяма скука е тук без "лошите черни" като мен/нас..

Поработи си малко по чувството за собствена значимост, че егото ти на път да се пръсне ми се струва. smile
Погледнах форума който Цеци посочи и там си и модератор гледам, но пък видях и от кога не е писано там. Та преди да сочиш треската в хорското око, погледни гредата в твоето.
Ние нямаме претенции да сме голям и бързоразвиващ се форум, всеки напредва според своите си темпове, свободно време и желание. Колкото до скуката. Ами тук е форум за магия, а не увеселителен такъв и ако на някой му е скучно е свободен да не влиза.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Page 6 of 9«12456789»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz