Monday, 20.11.2017, 15:46НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Безсмъртие - Page 5 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 5 of 9«123456789»
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Безсмъртие
LyLythDate: Saturday, 20.05.2017, 23:30 | Message # 61
Понякога влиза
Group: Потребители
Status: Offline
Зависи кой питаш.

Така е, винаги ще се намери някой, дето вярва във феята на зъбките, но все се надявам, че "маг" и "изгърмял" не са синоними.

Чудно ми е, защо нито едно учение от хилядолетия не е заложило на безсмъртието на материята като крайна и висша цел. Дали е случайно?
Иначе.. тези теории на скритите неща, дето ги има, ама са скрити... suspect

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 06:43 | Message # 62
Понякога влиза
LyLyth, парадокс е, че пишеш, че нямало такива учения след като само преди няколко твои поста ти си се обявила сама за последователка на човек с едно такова учение! biggrin 

Карлос Кастанеда в "Огънят отвътре":

"Новите ясновидци променили всичко това, като осъзнали, че за човека няма начин да постигне безсмъртие, докато има пашкул."

Крайната цел на учението му е безсмъртието и всичките енергийни пренаредби, които описва, са все за постигането му. Пише го в книгите му на дълго и на широко.

Енергийната пренаредба на такова грандиозно ниво като в книгите на Кастанеда, не става бързо. Човекът си отишъл от рак преди това.

Има и много други учения в магията, на които крайната цел е безсмъртието. Особено на китайските и индийските, както magic ти написа по темата. 

Не мисля обаче, че в популярния им вид ще свършат някому работа. Както и magic писа, такива тайни не се споделят по разни причини. Самата магия е тайна. Няма как да се научи от книга. Пълно е с "магове", "изгърмели" от книги. Мисля, че си трябва учител.

Без бряг е времето!

LyLythDate: Sunday, 21.05.2017, 14:48 | Message # 63
Понякога влиза
Chronos, надявам се, че правиш разграничение в разговора за безсмъртието на физическото тяло и на душата и съзнанието?
Кастанеда също говори за безсмъртието на личността, на съзнанието. Целта на учението и практиката е в мига на смъртта съзнанието да се запази цялостно и да се избегне това, което той нарича метафорично, според мен, нахранване на Орела. Идентично целта е същата и в тибетската йога на съня.

Има и много други учения в магията, на които крайната цел е безсмъртието.

Явно съм пропуснала този момент. Може ли да ми дадеш конкретен пример за учение, чиято цел е безсмъртие на МАТЕРИАЛНОТО тяло? Ще ти бъда благодарна.

Иначе като свършат доводите и започнат глупостите, рязко спира да ми се занимава да говоря по темата.:)

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 16:21 | Message # 64
Понякога влиза
Quote LyLyth ()
Явно съм пропуснала този момент. Може ли да ми дадеш конкретен пример за учение, чиято цел е безсмъртие на МАТЕРИАЛНОТО тяло? Ще ти бъда благодарна. Иначе като свършат доводите и започнат глупостите, рязко спира да ми се занимава да говоря по темата.:)

Май си от тези с голямото его, дето все другите са глупаци на техен фон? Винаги ли обиждаш така другите? Това е крайно нетипично за някой, който сериозно се занимава с Кастанеда, а не само говори как се занимава.

Кастанеда. "Огънят от вътре". 

"— Старите ясновидци разработили най-странни техники, за да затворят своите пролуки — продължи дон Хуан. — Те по същество били прави, като предположили, че нишковидната пролука е по-издържлива от приличната на купа.
— Тези техники съществуват ли още? — попитах аз.
— Не, не съществуват — отвърна той. — Но някои от ясновидците, които са ги практикували, съществуват.
По непонятни за мен причини това негово изявление породи у мен най-чист ужас. Дишането ми моментално се промени и аз не можех да овладея ускорения му ритъм.
— Те са живи до ден-днешен, нали така Хенаро? — попита дон Хуан.

— Абсолютно — измърмори Хенаро"

Кастанеда. "Пътуване към Икстлан."

"Целта е да се излезе жив от света, да се излезе с всичко, което си, но не и повече от което си."

Кастанеда е написал всичко в прав текст. Целта е безсмъртието. Старите ясновидци са живи и до днес още от далечните времена, защото са безсмъртни. Даже има описано в книгите как Кастанеда се среща с тях. Целта е да се излезе жив не само като метафора или като съзнание. 

Орелът е една чернота, възприемат го като енергия. Сравняват я с Орел метафорично, защото използват едни техники да я огледат, наречени "4 пламъка", за мълния, за светкавица, за светкавичен блясък и с четвъртата техника виждат какво прави Орелът. Орелът е онази безкрайна енергия, която унищожава всичко винаги и безпощадно.

Орелът причинява смъртта като поглъща енергията на всеки живот и я прави част от себе си. Разчастването на живата енергия в човката на Орела е смъртоносно не само за живата енергия, а и за тялото, на което тя принадлежи. Човка е метафорично казано, защото и Орел е метафорично казано. Кастанеда го е обяснил в прав текст в книгите си.

Орелът е нещо като бог, защото направлява всичко живо, преди да го унищожи и превърне в част от себе си, но не е бог и не се трогва от ничии молитви. 

В книгите на Кастанеда е описано как човек да се пренареди енергийно, за да не може човката на Орела да го убие. Това не е безсмъртие на съзнанието, а е безсмъртие на всичко, което човек е. Нужно е развиване на много големи умения, за да се получи пренареждането на енергийно ниво и се работи също и с енергетиката в група. 

Другите учения magic ти ги е посочил. Да не излезе сега, че не знаеш какво е алхимия и какво пише в Матабрахата? За свещения граал и аз не мисля, че съществува, но Исус съществува и може би и граалът съществува и magic  е прав и за това.

Без бряг е времето!

LyLythDate: Sunday, 21.05.2017, 17:10 | Message # 65
Понякога влиза
Май си от тези с голямото его, дето все другите са глупаци на техен фон? Винаги ли обиждаш така другите? Това е крайно нетипично за някой, който сериозно се занимава с Кастанеда, а не само говори как се занимава.

biggrin ти сериозно ли?!? biggrin
Не е малко, но не помня да съм обидила когото и да е. :)) Е, ако се идентифицираш с нещо..

Няма да ти налагам в какво да вярваш. Щом искаш да вярваш в безсмъртието на тялото и да вярваш, че ще го отведеш - къде??? някъде в нематериалното??? - твоя воля. Лично за себе си наблягам на реално възможното wink
В книгите на Кастанеда има писани и доста други неща и набивалици, които са си чиста проба фантасмагория.
Не напразно в Изтока се набляга на това, че човек не бива да се идентифицира с материалното си тяло.

Но трябва да почета труда ти, че току-виж пак си се засегнал! biggrin
Благодаря. biggrin

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 20:23 | Message # 66
Понякога влиза
Quote LyLyth ()
Иначе като свършат доводите и започнат глупостите, рязко спира да ми се занимава да говоря по темата.:)

Не помниш да си ме обидила с опита си да се изкараш над мен, вместо да коментираме по темата? Много удобна амнезия! 

Изглежда е удобно и от последователка на Кастанеда, внезапно да му станеш върл критик и да изкараш, че Кастанеда пише небивалици и чиста проба фантасмагории. Или сега ще хванеш още една удобна амнезия? 

Сигурно след малко и Изтока ще започнеш да критикуваш върло. biggrin  

Дхармачакраправартана:

$IMAGE1$

Това е колелото и неговото завъртане. Дадено е от Буда. Спиците могат да бъдат различен брой. Всяка има определено значение и особено при завъртането.

Колелото изобразява, че е вреден пълният отказ от идентификация с материалното тяло. Човек трябва да се идентифицира с материалното си тяло, а не да кара на пълна аскеза. Трябва да умее да балансира между материално и нематериално, а не да се забива в едната от двете крайности. Това е доктрината на Изтока. 

Изтокът и особено йога, доста набляга на доброто поддържане на физическото тяло с разни упражнения. Такива упражнения са в основата на цели програми за безсмъртие и възвръщане на младостта. Свързани са с активиране на определени части от тялото да работят по друг начин. 

Quote LyLyth ()
Но трябва да почета труда ти, че току-виж пак си се засегнал! Благодаря.
Да ме засегнеш ли целиш? Ако ми дотрябва малък диктатор, ще си потърся някой по-способен от теб в манипулациите.

Без бряг е времето!

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 20:24 | Message # 67
Понякога влиза
Attachments: 1207418.png(26Kb)

Без бряг е времето!

LyLythDate: Sunday, 21.05.2017, 20:50 | Message # 68
Понякога влиза
biggrin
Ако ми дотрябва малък диктатор, ще си потърся някой по-способен от теб в манипулациите.

И всичко това от една дума "глупостите" biggrin
Е, ако кажеш, че не бях права. biggrin

Малко се отклони от темата, да те върна на нея. - безсмъртие на физическото тяло не съществува тук на Земята. Не е възможно безсмъртие само по един критерий - старост. Или си безсмъртен или не. Всички разни там бленувания за безсмъртие си остават точно това - бленувания, а последователите на бляновете са в друга графа. tongue

Другото е без коментар. Твърде лесно ми е, та чак не ми е интересно. smile

LyLythDate: Sunday, 21.05.2017, 20:51 | Message # 69
Понякога влиза

up

KasandraDate: Sunday, 21.05.2017, 21:25 | Message # 70
Посетител
Group: Модератори
Шадоу не вярвал в демони, но пък е добър в хаос магията и му предстои да пише там вместо да  се заяжда на тема демонология.
Лилит не вярвала в безсмъртието, ами избери си тема в която вярваш и си добра и пиши там.
Не виждам защо са тези безсмислени спорове?! С тях не достигате до истината, а само си вдигате адреналина.
И не съм против споровете, но ако след три-четири разменени поста не се стигне до консенсус е редно спорът да се прекрати, за да не става екшън.

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 21:45 | Message # 71
Понякога влиза
Много ясно, че няма да коментираш. Не ти отърва. Като коментираш, почва да личи колко много неща не си чела, преди да пишеш за тях.

Отърва ти май само да имаш амнезия какви невярни работи си писала. Лесно ги забравяш. Да му втръсне на човек да те копира какво пишеш, за да си припомняш забравеното.

Толкова си се вкопчила да се изкараш над мен, че стигаш на моменти до арогантност. 

Твоето някакъв театър ли е?
Трябва ли да ти ръкопляскам за края на пиесата?  hands 

Сега като спираш с тръшкането колко си над мен, трябва да напишеш поне едно извинение на magic. Оспамила си темата с твоите изпълнения.

Темата ми е интересна, а на теб като не ти е и не искаш да пишеш по нея, ами хайде чао.  hello

Без бряг е времето!

ChronosDate: Sunday, 21.05.2017, 21:48 | Message # 72
Понякога влиза
Горният ми пост е до LyLyth.

Kasandra, аз май нямам какво повече да и кажа.

Без бряг е времето!

LanfaerDate: Sunday, 21.05.2017, 22:05 | Message # 73
Посетител
Quote magic ()
преди цялото човечество да добие безсмъртие.
Я бе да, простото правило е, че животът е смърт и смъртта е живот! smile За целта трябва да се откажем от живота - от новия живот от децата! smile

LanfaerDate: Sunday, 21.05.2017, 22:15 | Message # 74
Посетител
lol Нужно ли е човек да чете Кастанеда ако дон Хуан му е приятел?! lol

KasandraDate: Sunday, 21.05.2017, 22:25 | Message # 75
Посетител
Group: Модератори
Добре! До тук разбрахме, че Шадоу, Лилит и Ланаер не вярват в безсмъртието.
Хайде до тук със споровете, че то вече не е спор а заяждане и размяна на подигравки и всеки да пише по темите по които има какво да каже.
МОЛЯ!!!

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Page 5 of 9«123456789»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz