Friday, 20.04.2018, 16:42НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

Безсмъртие - Page 3 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Forum moderator: IRBIS, magic  
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Безсмъртие
theshadowDate: Saturday, 04.03.2017, 19:20 | Message # 31
Понякога влиза
Group: Модератори
Status: Offline
MaxxTheWizard, поддържам идеята, че лично наученото е с по-голяма стойност от даденото наготово... А и в случая се иска доста да се изчете и да се направят много упражнения, преди това, което си описал за постигане като крайна цел... Намерил си си занимание, което ще ти отнеме много време... Като начало- може да започнеш с писаното от д-р Ян Дзюнмин - има в нета безплатни ресурси, които можеш да си свалиш...

MaxxTheWizardDate: Saturday, 04.03.2017, 23:20 | Message # 32
Понякога влиза
Group: Потребители
theshadow, не те знам кой си, но ти се получава да караш такива като мен да се замислят, да искат и да получат...
Знам, че звучи налудничаво, но за мен вече е факт - преди малко (буквално) най- после пресметнах по Талмуда истинското име на Бог и всички екстри... Още не знам какво се случва, но е наистина... неописуемо!!!
Благодаря много!

Hodie mihi, cras tibi.

theshadowDate: Sunday, 05.03.2017, 06:24 | Message # 33
Понякога влиза
MaxxTheWizard, радвам се да науча, че с нещо бях от полза за теб... Успехи пожелавам в развитието ти в сферата на магията...  smile

Цеци_ВихронравDate: Sunday, 05.03.2017, 07:06 | Message # 34
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
Душевното страдание е по- инертно и замъглява преценката. Почва като взрив, но после се управлява на моменти доста трудно, а и поражда странични ефекти, които могат да доведат до загуба на време, умопомрачение или грешна интерпретация.Физическата болка според мен е по- добре да е предизвикана, а не в следствие на болест или подобно.

Душевната болка променя мисленето и характера. Кара те да се промениш, да промениш поведението си или отношението си спрямо другите. Докато физическата болка те кара само да търсиш лек за отстраняването и.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

MorganaDate: Sunday, 05.03.2017, 22:51 | Message # 35
Понякога влиза
MaxxTheWizard, душевната болка е много силна емоция която ако използваш при направата на магия тя става почти неразрушима. Не напразно се казва, че майчината клетва е най-тежка, защото една майка трябва да е много наранена от детето си, за да го прокълне.
Болката има много приложения в магията, включително и при работа с ЕГО-то или с чувството за собственото ни величие. Често, за да помогнеш на човек трябва да му причиниш душевна болка независимо, че той няма да го оцени.

MaxxTheWizardDate: Thursday, 23.03.2017, 08:59 | Message # 36
Понякога влиза
650. Още е не знам как се използва и трябва ли да се редуцира до друго число.

Hodie mihi, cras tibi.

BalanarDate: Thursday, 23.03.2017, 09:08 | Message # 37
Посетител
Макс според един херметичен закон или поне ако съм го разбрал правилно няма как да постигнеш безсмъртие или поне в буквалния смисъл.
Ако Господ "цялото" те приеме за безсмъртен ти просто ще спреш да съществуваш, защото нищо безсмъртно не е подвластно на ограничители като време и пространство.

MaxxTheWizardDate: Thursday, 23.03.2017, 20:49 | Message # 38
Понякога влиза
Balanar, разбрах какво бъркам. Не съм се изразил правилно, защото си въобразявам, че трябва да бъда разбран по определение. Има три основни за мен направления за безсмъртие. Първото е мутация - вампиризъм, ликантропия и подобни (не ме интересува). Второто е божественото, за което пишеш ставаш жив бог или се сливаш с бога (не е моята пътека сега това). Третият е ограничен във времето, но в даден период индивида да е почти неунищожим физически заради дарбите и енергията, с която оперира, а духовното развитие определя епохата или времената, в които живее. Говоря за 500 до 5000 години ориентировъчно. Това е нещото, което искам да си върна по ред причини. Това е по- скоро "виза за безсмъртие" в рамките на тежка житейска мисия или катализатор на събития. Това е! Благодаря, че ми помогна да погледна в правилна посока. Понякога съм като човек с тежка амнезия и когато ми се връща спомен или изграждам нов върху пепелта усещанията са объркващи, но приятни предимно.
Кои дарби управляват материята така, че да се подчинява на волята????
Благодаря предварително и моля ви покажете ми пак, че ми връщате спомени!!!

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Thursday, 23.03.2017, 22:21 | Message # 39
Посетител
Дори и това направление, което те интересува има две...течения.
Едното е привързване към тялото, но тялото все пак е тленно и се износва. Трудно може да се постигнат повече от 300 години... и ...ами не си точно жив, задължително трябва да свикнеш с тази идея. Живот и смърт СА едно! Тялото гние, повлича след себе си духа и разума, енергията трябва да е много силна, за да издържи, болката е постоянна...за мен няма смисъл. Накрая може енергията да е толкова малко, че да не стигне за пречистването след смъртта...а това вече е истински край, не просто смърт. Има такива обаче...даже има цели течения, които се занимават точно с това.
Второто е..."привързан към земята". Т.е. постоянни прераждания тук и като човек. За човек е по-скоро тъжно. Има хора, които и сега са свързани така. Те също...не са точно хора. Духът и енергията им са свързани с тези на планетата повече от другите хора и се пречистват по друг начин след смъртта...НЕ точно живи. Макар и с ново тяло...
Продължава да ми е интересна причината, идеята, която те движи!

MaxxTheWizardDate: Saturday, 08.04.2017, 00:21 | Message # 40
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
Продължава да ми е интересна причината, идеята, която те движи!
Още няма контур даже, но е усещане за нещо близко в гъста мъгла. Готвя се да избера каква да е съдбата ми и в един от пътищата, които виждам "виза за безсмъртие" ми е повече от необходима. Идват интересни времена и подготвените ще са с предимство за наградите.

Hodie mihi, cras tibi.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 08.04.2017, 00:23 | Message # 41
Понякога влиза
В тази връзка някой да знае нещо повече за Бетор (Bethor) - олимпийски планетарен дух. Какъв му е нрава? Реалния печат? Евокирал ли го е?

Hodie mihi, cras tibi.

LyLythDate: Friday, 12.05.2017, 11:03 | Message # 42
Понякога влиза
http://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneniya/3038-skukata-govori-na-ezika-na-vremeto-i-vi-prepodava-nay-tsenniya-zhiteyski-urok-uroka-za-vashata-bezpredelna-neznachitelnost-yosif-brodski.html

!

LyLythDate: Saturday, 13.05.2017, 10:31 | Message # 43
Понякога влиза
MaxxTheWizard

http://kodfilmi.com/filmi/20660-vanishing_time_a_boy_who_returned_izchezvashhoto_vreme_2016.html

https://www.youtube.com/watch?v=nk3QccYOG4Q

чисто...идейно..

KasandraDate: Saturday, 13.05.2017, 20:48 | Message # 44
Посетител
LyLyth, в тази статия за възхвала на скуката много се набляга на това как всеки сам по себе си е крайно незначителен. Ако такава статия прочете и вземе на сериозно някой с крайно ниско самочувствие може да си докара тежка депресия или пък нещо още по-лошо. Много е опасно човек да живее без никакво чувство за собствена значимост.
Опасното усещане за незначителност
Но пък филмът ме заинтригува. Да си довърша документацията и ще го погледна. wink

LyLythDate: Saturday, 13.05.2017, 23:36 | Message # 45
Понякога влиза
Kasandra, последовател съм на Кастанеда, ще си позволя различно мнение по отношение на важността.:)
Иначе, ако човек има смелостта да си го признае, ще осмисли и дълбочината на статията. Едва осъзнавайки тленността и нищожността си, животът може да придобие изключителна дълбочина и да изглежда различно. 
..Мисълта ми бе към Макс.. Що за живот може да бъде едно безсмъртие - не просто скука, а ужасна, антагонистична, безкрайна и обезличаваща скука..
Филмът също насочва към това, макар и по-косвен начин. Времето и всичко има смисъл, стойност и ..тежест, именно понеже е ограничен ресурс.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Безсмъртие (видове, начини за постигане, цели, смисъл и Божия промисъл)
Search:

magic-school.ucoz.net © 2018 | uCoz