Sunday, 18.02.2018, 22:13НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

Спор за всичко! - Page 3 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 3 of 3«123
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Спор за всичко!
Спор за всичко!
theshadowDate: Saturday, 04.02.2017, 20:32 | Message # 31
Понякога влиза
Group: Модератори
Status: Offline
Balanarsmile

BalanarDate: Saturday, 04.02.2017, 20:33 | Message # 32
Посетител
Group: Потребители
Цеци_Вихронрав

Не мога да се сдържа без да се намеся.
Защо не обориш моите думи, които казах за тези записи.
Аз съм неутрален и склонен да повярвам в почти всичко, но част от това което прочетох за тях беше просто смехотворно. Прочети ми поста и нещата свързани със акашовите записи и ми отговори.

А според мен Шадоу не иска да го доказва, защото теорията му изглежда гнила още в зародиш, а не защото го мързи - не приемай толкова буквално smile

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 20:37 | Message # 33
Посетител
Balanar, прочетох това което написа и съм съгласна с теб за съмненията ти. Аз също не вярвам да има някакви пазители и т.н. Просто мисля, че това е някакъв вид родова памет, но в по-голям мащаб.
theshadow, писах ти ЛС и чакам отговор.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

BalanarDate: Saturday, 04.02.2017, 20:50 | Message # 34
Посетител
Не само пазителите - това е най-малкото. Една от целите на живота ни (според мен) е да си вземем нужните поуки и уроци, които понякога (даже винаги) са много болезнени. Така сме устроени - учим от грешките и страданията си.
Аз ако имах достъп до моето  минало, щях да знам какво ми куца и ще го променя - без да съм си взел поуката, което обезсмисля всичко - камо ли някой да има достъп до миналите ми животи, че и само с моето разрешение....
За бъдещите нишки съм склонен да се замисля и идеята заслужава да се разсъждава върху нея, но със сигурност не е толкова лесно да се стигне до тях колкото го изкарват  biggrin

Message edited by Balanar - Saturday, 04.02.2017, 20:51

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 20:54 | Message # 35
Посетител
Quote Balanar ()
Аз ако имах достъп до моето минало, щях да знам какво ми куца и ще го променя - без да съм си взел поуката, което обезсмисля всичко -
А ти защо си убеден, че се учим само от собствените си грешки? Аз успешно си вадя поуки и от чуждите. А приказките... Тея детските, са писани точно, за да си вземаме поука от историите им.
Ако си зная миналите животи бих си извадила поука.
Но не мисля, че акаша е това... Т.е. не мисля, че е едва ли не историята на всеки един. Акашовите записи са по-скоро натрупано знание...

Message edited by Цеци_Вихронрав - Saturday, 04.02.2017, 20:56

magicDate: Saturday, 04.02.2017, 20:57 | Message # 36
Посетител
Group: Администратори
Шадоу, ти обясни как и защо птиците виждат магнитните полета, но не обясни как птичка, в главата на която има мозък колкото лешник или и по- малко, ще знае маршрути на половин свят, за да мигрира. Само виждането на магнитното поле не обяснява нищо. Аз и да виждам пътища и да можех да летя по някакъв начин, няма да мога да се ориентирам да измина половина свят. А птицата го прави. От къде са и познанията да го направи, ако не от Акашови записи? Мисля, че ако прочетеш написаното от Цеци по- внимателно, много неща ще ти се изяснят.

На всички желая щастие и добрини!

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 21:04 | Message # 37
Посетител
Сянка, Меджик е прав за птиците и миграцията.
Аз мисля, че акашовите записи са знание и информация. А в тях може да има не само всичкото познание на земята което вече е открито и доказано, а и това което тепърва ще се открива и доказва. Знаеш, че съм фен на Пратчет. В една от книгите си той пише, че във вселената има спонтанни изблици на гениалност и ако такъв изблик улучи умен човек той ще направи откритие, но ако улучи някое листо примерно то гениалната идея отива по дяволите. Та акаша според мен е нещо такова...

theshadowDate: Saturday, 04.02.2017, 21:09 | Message # 38
Понякога влиза
magic, те хората и за Айнщайн разправят, че имал мозък, дето е по-малък от на обикновените хора, ама на- Айнщайн - не е никак глупав... То е важно качеството, а не количеството... Птиците може да имат малко мозък, но това не им пречи да имат интелект... Разгледай в интернет гарвани какво могат да правят... Мдам... 

Цеци_Вихронрав, ще пропусна... Те ме те, каквото има по темата, ще се дискутира по нея...

BalanarDate: Saturday, 04.02.2017, 21:14 | Message # 39
Посетител
Цеци_Вихронрав,  какво те накара да мислиш, че мисля че се учим само от нашите грешки?
Ами да ти мислиш, че акашата е едно, аз мисля че е друго, а в интернет прочетох още 100 щуротии???? smile
А между другото имаше една игра, която играех преди - Дота - имаше такъв герой Акаша линк
Така че за геймърите тя е друго  biggrin
Значи стигаме до моя извод, че всеки приема нещата според това как му е угодно и според неговата призмичка, която е ограничена от сегашния му живот и паразитните мисли/вярвания.

За птиците мисля, че е нещо като колективно мислене, което е породено от енергията на милионите птици,  които са мигрирали хахаха biggrin

И все пак това си остава една птица, която мигрира.....

Има далеч по-интелигентни същества от тях. Кучето ми ме усеща от поне километър и тя ли се свързва с акашата?  Защото не вярвам обонянието и да пробива през 5 стени, доста етажи и 1000 метра.
А и всяко същество, камъче и тревичка си има своята енергия и предназначение. Така, че не мисля за голям подвиг, че птиците знаят на къде да мигрират.

Message edited by Balanar - Sunday, 05.02.2017, 00:41

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 21:22 | Message # 40
Посетител
Quote theshadow ()
Разгледай в интернет гарвани какво могат да правят...
Да ама гарваните не отлитат с лястовичките на юг...

Quote theshadow ()
Цеци_Вихронрав, ще пропусна... Те ме те, каквото има по темата, ще се дискутира по нея...
 Така да е...

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 21:25 | Message # 41
Посетител
Quote Balanar ()
Значи стигаме до моя извод, че всеки приема нещата според това как му е угодно и според неговата призмичка, която е ограничена от сегашния му живот и паразитните мисли/вярвания.
Май ще вземеш да ме съгласиш...

theshadowDate: Sunday, 05.02.2017, 09:26 | Message # 42
Понякога влиза
Quote Цеци_Вихронрав ()
Да ама гарваните не отлитат с лястовичките на юг...

Дадох го само като пример, че птиците имат интелект...

И освен това не случайно летят на ята... И всяко ято отлита за различно място, а не са всичките по един и същ маршрут... По-старите птици учат по-младите на маршрута... Помагат си с магнитното поле, за да се ориентират... Не са Акашови записи...

Ама какво ли обяснявам... Няма да се разберем... Затова спирам и да опитвам да обяснявам... И изобщо ще спра да влизам и да пиша в този форум...

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Спор за всичко!
Page 3 of 3«123
Search:

magic-school.ucoz.net © 2018 | uCoz