Monday, 20.11.2017, 15:45НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Спор за всичко! - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 3123»
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Спор за всичко!
Спор за всичко!
theshadowDate: Tuesday, 24.01.2017, 06:02 | Message # 1
Понякога влиза
Group: Модератори
Status: Offline
От известно време чета тук наоколо. Откровено си казвам- впечатли ме гледането на карти таро... Там- добре, съгласих се- удава ви се... 

НО...

Не мога да се съглася с обясненията ви по цяла поредица въпроси... Астрали, Акашови записи, духове и така нататък... За да не е, по всяка тема, която се отвори- да ви искам доказателства... Когато става въпрос за теория или за практика в магията- доказателствата за мен имат последната дума... Та... Съгласни ли сте да проведем един спор по тази тема... На мен защото ми се спори по въпросите, по които не сме на едно мнение с вас... Уточнявам, че под спор нямам предвид да се надвикваме с обиди, а да се обменят аргументи...

KasandraDate: Tuesday, 24.01.2017, 21:21 | Message # 2
Посетител
Шадоу, прочетох поканата ти още в обедната почивка, но нямаше как докато съм в офиса да ти реагирам. smile 
Кажи ми какво в Акашовите записи не ти е ясно и ще ти обясня. wink

Цеци_ВихронравDate: Thursday, 26.01.2017, 19:13 | Message # 3
Посетител
Group: Потребители
Акашови записи? biggrin  Аз съм им фен... И аз бих поспорила със Сянка по темата... wink

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

theshadowDate: Friday, 27.01.2017, 09:33 | Message # 4
Понякога влиза
Добре... Да започнем от Акашовите записи тогавата... За мен това с тези Акашови записи е някаква шарлатания... Къде ги тез Акашови записи?

magicDate: Friday, 27.01.2017, 15:43 | Message # 5
Посетител
Group: Администратори
Защо да се спори, theshadow? Нали работи. Какво повече ти трябва от това?

На всички желая щастие и добрини!

KasandraDate: Sunday, 29.01.2017, 10:15 | Message # 6
Посетител
Шадоу, дълго мислих как най-точно да ти опиша Акашовите записи, но в "Съновник" намерих толкова добре описано всичко, че ми спестиха писането. biggrin 

Акашови записи

theshadowDate: Sunday, 29.01.2017, 14:49 | Message # 7
Понякога влиза
В интернет всеки си пише каквото си иска... А като се проучи и излиза не точно така... Ето например в материала на Касандра някой си е решил, че акаша е някакво незнайно какво вещество... А според самите индийци, на които принадлежи въпросната дума, обаче не е тъй- Ака́ша - санскр. आकाश, ākāśa IAST, «видимост»... От видимост до вещество- разликите са доста... Акаша е един от петте панчамахабхути, които взети заедно образуват душата, според индийците... Аз и душа не приемам, че съществува, но това друга тема...

Накратко казано- акаша не е място за запис на информация, а е елемент от душата и не стои не запис никъде, ако ще се придържаме към оригиналната индийска философия...

magicDate: Wednesday, 01.02.2017, 10:51 | Message # 8
Посетител
Group: Администратори
theshadow, според мен има един много голям недостатък на научния подход към магията. Лови се за буквата и за думата, за да отрече всичко. Затова не харесвам научния подход. Предпочитам лично да пробвам дадена магия, за да видя дали работи или не. Затова знам, че има астрал, етер и акашови записи. Ловенето за буквата и за думата е глупаво. Като не ти харесва да се наричат етер, астрал и акаша, защото мислиш, че значели нещо си, в което не вярваш, тогава смени имената с такива, които да ти харесват и да значат неща, в които вярваш. А най-добре, вместо да се занимаваш с безсмислени спорове на тема теория, да опиташ тези неща, които не са ти ясни, на практика. Само така ще можеш да ги разбереш. Без практика нищо не става.

На всички желая щастие и добрини!

Цеци_ВихронравDate: Thursday, 02.02.2017, 05:49 | Message # 9
Посетител
Сянка, аз ще се съглася с Меджик...
Не съм напълно съгласна със статията и особено с частта за пазителите, но акашовите записи според мен са събраните мисли на всеки един живял на планетата. Това е цялото знание на човечеството и при нужда всеки може да ги ползва.

theshadowDate: Thursday, 02.02.2017, 11:50 | Message # 10
Понякога влиза
magic, имам си достатъчно практика зад гърба си, таковата... И... Имам чувството, че ме четеш през ред и акцентираш само на каквото ти изнася, дето на всичкото отгоре и няма общо с твърденията ми... Моля те да се отнасяш по-сериозно... Проблемът не е само в именуването... Проблемът е в цялостната конструкция на идеята за астрал, етер и най-вече за тези акашови записи... Ако беше само в думите- и без теб щях да се сетя кои са правилните думи и да си направя замяната с каквото на мен ми харесва...

theshadowDate: Thursday, 02.02.2017, 11:54 | Message # 11
Понякога влиза
Цеци_Вихронрав, помисли логично... Акашови ЗАПИСИ... Какво се записва и на какво се записва? Нали мислите ни, таковата, са електромагнетизъм, биохимия и нервна система- едно от тях да се махне и няма мисъл... А и електромагнетизма се отчита със съвременните технологии... Щеше да бъде открито, ако имаше нещо таковата...

BalanarDate: Thursday, 02.02.2017, 12:32 | Message # 12
Посетител
Според мен и двете страни приемате твърде буквално и смятате вашата гледна точка за правилна. Няма пълна истина и как може изобщо да смятате, че има каквото и да е било и то на 100%. И аз вярвам в етера, като енергията която е видима около нас, но какво представлява тя, какъв е първоизточника ѝ не знам. Вярвам в още много неща, но не твърдя че това, в което вярвам е така. Общо взето, благодарение на нашите твърдения и виждания изграждаме света, в който живеем, който обикновено няма много общо с реалността, но става "наша реалност"
Шадоу е запознат с НЛП и много добре знае субективността на всичко и всички. Така, че етер, акашови запаси и индигови деца с по 8 нишки днк .... всичко е в сферата на предположенията и фантазиите.
Обикновено ако много хора започват да вярват в нещо, то става реалност в една друга реалност (ако мога да се израза така). Така, че не отричайте другото и не мисля, че спора е безсмислен (magic).

Цеци_ВихронравDate: Thursday, 02.02.2017, 20:44 | Message # 13
Посетител
Сянка, птици, риби и някой други животни използват електромагнитни полета за ориентация. Защо и мислите които мислим да не отиват в тези електромагнитни полета? И защо да не можем при нужда да ги ползваме? Според мен те това са акашовите записи и мисля, че ние хората в миналото сме ги ползвали както и телепатията, но техниката ни е разглезила и сме загубили тази си способност.
Баба ми ме учеше като имам нужда от отговори да си легна с въпросите и да ги мисля заспивайки, а на сутринта ще зная отговорите. От къде ако не от акаша да дойдат тези отговори???

theshadowDate: Friday, 03.02.2017, 10:08 | Message # 14
Понякога влиза
Цеци, няма да се разберем с теб, таковата, никак... Въобще не мога да приема, че съществуват Акашови записи... И както го написа, искаш да ми кажеш, че нямам опит и затова не ги признавам тези Акашови записи... Виждам, че мислиш като меджик, че нямам опит и затова съм на такава позиция...  Съжалявам, ама въобще не мога да се съглася с теб, да знаеш! Точно от теб това не го очаквах!

Обяснявам за последен път...

Това, което наричаш Акашови записи, то е естествено силово поле на Земята... Но то се генерира от източници, които са под земята, а не от нечии мисли... Появило се е преди 4.2 млрд. години, когато още не е имало живот по планетата ни... Дължи се на ядрото на земята- в него има ток, освен огромни температури и разни други работи, като например разтопени метали... Такова електромагнитно поле има не само на Земята... Има го и на други планети, където няма живот и няма и да се появи живот, защото няма условия да се появи такъв... И някои спътници имат магнитно поле... Луната ни има магнитно поле, но то е по-различно от магнитното поле на Земята по разни причини... Разбира се, има и планети и спътници, които си нямат електромагнитно поле... Тяхното устройство е друго като магнитното поле зависи и от други работи (например намесена е ъглова скорост на въртене)...

Птиците, за да мигрират, ползват три източника на информация- звезди, слънце и земното магнитно поле... Имат рецептори за магнитно поле зад човката... И виждат магнитното поле, за разлика от хората- устройството на очите им е друго... Аналогично рецептори за магнитно поле имат и риби, както и някои животни... Някои примати имат рецептори за електромагнитно поле... Някои видове маймуни също имат устройство на очите, което им позволява да виждат магнитното поле на Земята... Има и насекоми, които имат устройство на очите такова, че виждат магнитното поле на земята...

Хората не виждаме магнитното поле на земята, защото устройството на очите ни не е такова, че да го виждаме...

Цеци_ВихронравDate: Friday, 03.02.2017, 10:44 | Message # 15
Посетител
Сянка, това че на другите планети с налично магнитно поле няма водородна форма на живот не значи, че няма живот. И не съм твърдяла, че въобще нямаш опит, а че нямаш опит с акашовите записи, което не те прави незнаещ, но се съгласи, че не може да знаеш вдичко. Не си супермен все пак. smile Имаш си знания и опит в други сфери на магията и можем да научим много от теб в това отношение. Но специално за акашовите записи това, че ти не ги признаваш не значи, че ги няма. За живота след смъртта също...

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Спор за всичко!
Page 1 of 3123»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz