Saturday, 21.10.2017, 19:36НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Има ли БЯЛА и ЧЕРНА магия? - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 41234»
Forum moderator: IRBIS, magic 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Има ли БЯЛА и ЧЕРНА магия? (да си поговорим за магия...)
Има ли БЯЛА и ЧЕРНА магия?
Цеци_ВихронравDate: Monday, 05.12.2016, 21:39 | Message # 1
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
Та така... Има ли бяла и черна магия или магията е само една? wink

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

Цеци_ВихронравDate: Monday, 05.12.2016, 21:40 | Message # 2
Посетител
Предполагам, че щом аз отварям твемата се очаква да почна първа, но... Ядец! tongue
Ще изчакам първо вашите мнения и после ще коментирам и аз...

magicDate: Monday, 05.12.2016, 21:47 | Message # 3
Посетител
Group: Администратори
Бяла магия е, когато накрая резултатите са от полза за всички. Черна магия е, когато се вреди. Има и други видове магия. Сивата е неутрална.

На всички желая щастие и добрини!

Цеци_ВихронравDate: Monday, 05.12.2016, 21:54 | Message # 4
Посетител
Меджик, да вземем един нож... С него мога да нарежа хляб и салам и да те нахраня. Но със същият този нож мога и да те заколя...
Все същият нож, но веднъж дава храна и живот, а друг път смърт.
Та и магията си е просто магия. Тя не е бяла, черна или оранбозова - тя е просто магия, а кой за какво ще я ползва вече е друг въпрос. smile

magicDate: Monday, 05.12.2016, 21:57 | Message # 5
Посетител
Самата направа е различна. Все едно черната магия е танк. Няма да изоре нива. А бялата магия е перце. Няма да направи буря.

theshadowDate: Tuesday, 06.12.2016, 10:14 | Message # 6
Понякога влиза
Group: Модератори
magic,  магията е само една... Предполагам визираш, че едно и също нещо може да се направи по различни начини- да, така е това, обаче в същността си принципът , който се използва, за да се правят всичките тези различни неща, е един и същ... От човека зависи дали направеното от него ще е за добро или не.

magicDate: Wednesday, 07.12.2016, 09:51 | Message # 7
Посетител
theshadow, не отричам, че и от самия човек зависи как ще постъпи. Но според мен има разлика в начина на правене на магия. Черната любовна магия споменава, че се прави с отровни жаби. В бялата любовна магия такова нещо няма.

BalanarDate: Friday, 09.12.2016, 09:31 | Message # 8
Посетител
Ще подкрепя до някъде magic. Аз смятам, че има разлика в правенето на двата типа магии. Да в крайна сметка магията е една, но при проклятието се използва омраза и куп други символики, характерни за злото, тъмнината или както там го наричате.
Съответно при лечението се използват други по-светли методи.
За мен понятията добро и зло са твърде относнителни.
Пример: използваш "бяла магия" за успех на даден човек. Ти се намесваш във вибрационото му поле и успехът му ще доведе до неуспех на друг индивид. Така, че в този случай имаме отново вреда, макар и не умишлена.
Съответно проклинаме някой. За него това е лошо, но за хората които го мразят и страдат благодарение на него е добро нали!
Така че къде е истината?
За мен светът е дуален и доброто за мен ще доведе до лошо за друг. Обич-омраза, светлина-мрак всичко е свързано и не може едно без друго.

theshadowDate: Friday, 09.12.2016, 12:11 | Message # 9
Понякога влиза
Тръгвате много от далече... За да се даде отговор на този въпрос, който да е верен, трябва да се тръгне от самата основа... Да се даде определение на това какво е магия- това е основата...

А какво всъщност е магията? Ритуал? Ако беше ритуалът, всеки би правил ритуали и бихме се изличили като вид за отрицателно време, съдейки от нивото на интелект на някои негови представители... Или може би... Всички бихме си правили ритуали за пари и бихме се къпали в пари... Всички бихме си правили ритуали за здраве и бихме ликвидирали думата "болест" от всички човешки езици... И т.н. Примери много какво всички бихме правили, ако магията се свеждаше до това да подскачаме театрално в правене на ритуали...

Така че... Магията не е ритуалът... В никакъв случай... Ритуалът е- в най-добрия случай патерица на съзнанието, за да достигне определени трансови състояния (но не автохипнозните или медитативните такива- те водят само в собственото съзнание), а едни други, доста по-различни... За удобство, ще ползвам термина от хаос магията- магически транс... Макар че то как ще се нарича- значение особено голямо няма...

Магията е - управление на енергия по специфичен начин... И тук идва да се уточни- каква енергия... Защото енергия- това е кух общ термин все едно да се каже - превозно средство- ама какво превозно средство- кола ли, мотор ли, самолет ли- не се разбра...

Някои обичат да казват- "ами как каква енергия, ето- положителна, отрицателна"... Да де да, ама не... Все едно да се каже за превозното средство- "ама как какво превозно средство- синьо, оранжево, червено"... Плюсът и минусът не са характеристики на вида енергия... 

Енергии видове бол... Магията работи основно с една- електромагнитната такава... Тя има от своя страна видове въздействия- топлинно, светлинно, механично, магнитно и не на последно място- физиологично... Например- мислите ни са - електромагнетизъм и още няколко други работи (включващи биохимия и нервна система- без тях- и лампата би станала чрез тока една мислеща и интелигентна такава)...

Или... Магията е една- управление на електромагнитна енергия по специфичен начин, а кой как я прави- без съществено значение за тази енергия...

От тук и малко в страни от темата... Статуетката, за която споменава Balanar е дървена... На там обясненията, струва ми се- са излишни...

BalanarDate: Friday, 09.12.2016, 17:24 | Message # 10
Посетител
Сянка, това което казваш е така, но мисля че магик има в предвид, че енергията е една но се използва в различни цели, което прави бялата магия бяла, а черната черна.

Това със статуетката не го разбрах и е от камък.

magicDate: Monday, 12.12.2016, 10:55 | Message # 11
Посетител
theshadow, да разбирам ли, че за теб магическият транс е магията? Аз също изпадам в транс по време на ритуал, но считам, че и ритуала също има значение, за да се получи магията. Мисля, че ритуалите не работят при всички, защото не умеят да ги изпълнят, а и има много фалшиви ритуали.

theshadowDate: Sunday, 25.12.2016, 10:06 | Message # 12
Понякога влиза
Balanar, на снимката не си личеше точно, че е от камък, но и така, пак остава в сила, че няма нужда да правиш нищо- освен най-много за теб си за удоволствие, ако ти се занимава- посоченото от Цеци... 

По-подробно въпросът за електромагнитната енергия и за магическите оръжия е разгледан тук- http://magiata.ucoz.com/forum/114-1831-1#40387

BalanarDate: Tuesday, 27.12.2016, 13:19 | Message # 13
Посетител
theshadow, Прегледах материали, който си подготвил. Описваш нещата много добре, като се стараеш и да ги обясниш на научно ниво. Правилно! Магията е наука и изкуство, но все още не е масово възприемана така.
Относно етера можем да поспорим, но капацитета ми на знания не се простира толкова далеч, за да го направя.
Щом според теб няма етер, каква е тогава енергията около нас която е видима с окото. Става въпрос за леко сияние и мъглевина? Може да се види около почти всичко, но на мен ми е най лесно да го видя около пръстите си. Не е астрал със сигурност. Какво е тогава?
Изказваш се за човек, като Питър Карол понякога леко пренебрежително. Да думите ти са подкрепени с твоя теория и звучат донякъде достоверно, но все пак...  Все пак говорим за сериозен автор, по които произведения се водят обучения и то сериозни.
Лично аз не разбрах как обясняваш зареждането на талисмани. Също и какво имаш в предвид за материалната база, че няма значение - коя материална база.

theshadowDate: Tuesday, 27.12.2016, 15:40 | Message # 14
Понякога влиза
Balanar, по мое време в учебника по физика за 8 клас авторът си беше направил труда да напише защо етерът е продукт на фантазия на физици от миналото. Аз не откривам топлата вода- отдавна се знае с кои заблуди на физиците от миналото е свързан етерът и че тези заблуди са оборени от съвременните научни изследвания... А сегашните учебници по физика идея си нямам какво съдържат... Ако се вярва на оплаквания на колеги- май съдържат неща, с които само отказват и отвращават хората от физиката като наука... Не зная кой набор си, по кои учебници си учил... Но много отдавна в науката не съществува спор по въпроса има ли етер или не- знае се, че отговорът е отрицателен...

Енергията около нас, къде видима, къде не чак толкова... Сложен въпрос... Енергията около нас е най-различни форми и видове - ядрена, топлинна, механична, електромагнитна, химична... А по въпроса ти за кое е сиянието като енергия... За да спазя да не се повтарям, ето къде вече писах, макар от малко по-друга гледна точка- 
http://magiata.ucoz.com/forum/39-1258-1

Относно начина, по който се изказвам за Питър Карол... Аз не само за него така се изказвам... Това- конформизмът - ми е нещо крайно омразно, а и вредите от конформизма са доста (има писано в интернет, ако те интересува)... Че някой бил известен или че имал бил титла- за мен нищо не значи... Аналогично така например навремето се уредих със сдъвкана професорица по висша математика- за несправяне с това да установи какво не и е наред на астрологията от математическа гл.т., ама била професор и в университети преподавала висша математика- не ме впечатлява- и като не се справя с елементарни сметки и не познава основни принципи в математиката, дето във втори клас се учат и- фактите са си факти, пък тя нека да е професорица колкото си иска- това фактите не ги променя... Та така и с Питър Карол... Нека да е известен, обучения по негови материали да се правят колкото си искат- там, където теорията и практиката му куцат на Карол- няма да го премълча... Имам си познанията и уменията зад гърба- мога да си го позволя... Иначе не е в мой стил и няма да съм аз си...

theshadowDate: Tuesday, 27.12.2016, 19:17 | Message # 15
Понякога влиза
Относно това, давам отговор в отделен пост-

"Лично аз не разбрах как обясняваш зареждането на талисмани. Също и какво имаш в предвид за материалната база, че няма значение - коя материална база."

Зареждане на талисмани... Ако ползваме терминологията на Карол- в случая талисманът е материална база... В магията се работи с електромагнитна енергия... Тя е измерима... Но не е в състояние да се окаже налична в какъв да е материал... И освен това няма антропоморфни характеристики...

Предполагам вече си прочел за т.нар. коронен разряд...  Тъй... Вземаш една стъклена бутилка, която да е частично пълна с вода и да е с потопена в нея метална жица, която пък да минава през коркова тапа, която затваря бутилката... Ръката ти ще влезе в ролята на външен електрод... И воала- ще имаш самнаправ на Лайденска стъкленица, която работи... Има и по-тарикатски начини да се направи Лайденска стъкленица всъщност, като по-ефективно се избегнат загуби от коронен разряд- просто пиши в гугъл Лайденска стъкленица и все някъде ще го прочетеш как се прави с метално фолио и прочието екстри...

В началото се е считало погрешно, че като иде реч за Лайденска стъкленица и водата съхранява електромагнитната енергия, но Бенджамин Франклин доказал, че всъщност не е водата, а е стъклото, което съхранява електромагнитната енергия... 

И така- ако ще зареждаш предмет, трябва да знаеш кой материал става за зареждане и как да го заредиш- защото съвсем не всеки материал става за такова нещо... И какво и защо правиш... Ако са нужни антропоморфни характеристики- се работи с формата на предмета, а зареждането е без значение, освен ако няма да се добави като част от работата по въздействието над съзнанието...

Аз защото възприемам ритуалната магия като нещо бавно и неточно- и не обичам да чакам, нито си падам по неточно изпълнение- я избягвам, освен ако не е за забавление или не е за изработка на талисмани, амулети... Т.е. за мен материалната база, каквато и да е тя- е нещо, без което спокойно може да се мине... Магията не е ритуал, не е материална база- тя е умението да се управлява електромагнитна енергия...

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » МАГИЯ » Има ли БЯЛА и ЧЕРНА магия? (да си поговорим за магия...)
Page 1 of 41234»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz