Thursday, 14.12.2017, 21:07НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

За какво я използвате магията? - Page 5 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 5 of 6«123456»
Forum moderator: IRBIS, Kasandra 
Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » За какво я използвате магията?
За какво я използвате магията?
LanfaerDate: Thursday, 29.06.2017, 17:03 | Message # 61
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
Quote Цеци_Вихронрав ()
Няма бяла, черна и оранбозова магия.
Алелуя! Не знам докога ще се промъкват тези "етикети"! Има ДОБРО и ЗЛО, както навсякъде в живота!

LanfaerDate: Thursday, 29.06.2017, 17:11 | Message # 62
Посетител
magic, що бре - двата форума са с едно име :)...не им ли върви "Форуми-близнаци"? Аз смятам, че доста добре съм ги кръстила :).

LanfaerDate: Thursday, 29.06.2017, 17:15 | Message # 63
Посетител
Иначе най-сетне по темата....ами не знам! Идея нямам, никога не съм живяла без магия в живота си :), за това тръгнах да я чета. А то станало една безсмислена говорилня...

magicDate: Tuesday, 04.07.2017, 10:28 | Message # 64
Посетител
Group: Администратори
Quote Lanfaer ()
Мен са ме учили, че всяка намеса е нарушение в баланса

Грешно са те учили. В този свят няма баланс. В момента лошото крачи по света, защото е много по-лесно да се руши, отколкото да се гради, много по-лесно е да обърнеш гръб на друг човек в нужда, отколкото да се понапънеш да му помогнеш. Много хора предпочитат лесното.

Урокът с помощта е двустранен. Един трябва да се научи да помага (помощ, давана от презрение, от его и подобни подбуди, не е помощ), а друг трябва да се научи как да приеме помощта (да не злоупотребява с помощта и да не търси помощ, когато реално няма нужда от такава). Който не успее да си научи урока, трупа лоша карма и си носи последствията в следващия живот.

На всички желая щастие и добрини!

LanfaerDate: Tuesday, 04.07.2017, 12:00 | Message # 65
Посетител
biggrin На това му се вика фундаментално различие в религиозността. Не вярвам да успея да те накарам да гледаш през моите очи...между другото и аз от време на време за подхлъзвам по по-лесното (а именно да съм бяла и добра и да помагам). НО е по-лесното, да знаеш.

magicDate: Tuesday, 04.07.2017, 14:48 | Message # 66
Посетител
Lanfaer, Исус е дошъл тук, за да ни помага. Даже с идването си като физическа същност на Земята, Той не е спрял да помага на хората. Исус нахранил тълпи от гладни хора, които дошли да Го чуят, лекувал болни и възкресявал мъртви.Бил е намразен затова, че помага без нищо в замяна и учи хората на добро, разпнат, убит и възкръснал, молейки се да се прости на желаещите да Го убият, защото не знаят какво правят.  smile

Заветът на Исус е описан в Библията, Мосия:

"16 И също, вие самите ще помагате на онези, които имат нужда от помощта ви; ще раздавате от имуществото си на оногова, който е в нужда; и не ще допуснете просякът да отправя прошението си към вас напразно и да го отблъснете да погине."

Аз вярвам в Исус. Вярвам в делата Му. Съзирам доброто в тях. Наистина няма как да ме накараш да сменя позицията си. smile

KasandraDate: Wednesday, 05.07.2017, 04:55 | Message # 67
Посетител
Group: Модератори
Quote Lanfaer ()
аз от време на време за подхлъзвам по по-лесното (а именно да съм бяла и добра и да помагам). НО е по-лесното, да знаеш.
 Освен това говориш и за ненамеса било с магия или по друг начин, но искаш или не постоянно се намесваш в чужди животи помагайки или отказвайки помощ.
Не вярвам, че ако видиш гладно дете ще му откажеш храна. Не вярвам, че ако видиш паднал човек ще му откажеш първа помощ. Дори споделяйки тук опита и знанията си ти пак оказваш помощ някому.
Ако държиш на пълна ненамеса ще ти се наложи да се изолираш и да не общуваш с никого, защото дори с предният си пост ти влияеш на околните. ЮЕто, накара ме да се замисля какво би било ако се отдадеш на пълна ненамеса. smile

LanfaerDate: Thursday, 13.07.2017, 20:14 | Message # 68
Посетител
Kasandra
абсолютно права си, че няма как да има пълна ненамеса. Но се смята за допустима намесата, която могат да извършат всички (или повечето хора). Т.е. повечето хора могат да ти говорят и да ти пишат или пък да те нахранят. Малко хора могат да влияят енергийно, дори малко хора могат да осъзнаят, че им влияят енергийно. Дали за помощ или за вреда - няма значение. Това е нещо, което хората не разбират, а оказва по-голямо влияние от нещата, които виждат и разбират. smile Но дори и за нещата, които всеки вижда, едва ли ще помогна без да има нужда...дори и човекът да е паднал. Понякога трябва да го оставиш да си стане сам, защото си е паднал сам!
magic
и аз вярвам в Исус - подхлъзнал се е и той и старите са го наказали :)...както между другото и много преди него...След него вече народът е по-умен и тези неща не са така явни, нито толкова жестоки, пък и уменията са по-слаби, така че малко вероятно да има чак такива изпълнения. Факт е обаче, че след него, балансът е възстановен...наказанието си е свършило работата. Грозно, но истина.

LanfaerDate: Thursday, 13.07.2017, 20:15 | Message # 69
Посетител
Иначе си пиша съвсем спокойно - повечето неща, за да ги разбере човек, трябва да е понапреднал...за другите съм или луда или пък нещо отнесена, така или иначе информацията не достига до тях. Не може да навреди.

magicDate: Friday, 14.07.2017, 20:44 | Message # 70
Посетител
Quote Lanfaer ()
и аз вярвам в Исус - подхлъзнал се е и той и старите са го наказали :)...както между другото и много преди него...

Исус не е нито лъжец, нито страхливец, който би замълчал за истината, ако беше вярно написаното от теб. 

Един друг има навика да лъже и се радва, когато хората не си помагат, защото от това произтичат само злини. Нарича се Сатана. Сатаната се подхлъзнал и старите го наказали за неговото падение. Това, че е наказан и прокуден, го е направило още по-лош към хората. Такива приказки как не трябва да се помага е сигурно, че произтичат от Сатаната и от неговите демони. Те са много изкусни лъжци, майстори на заблудата!

Исус е завещал, че трябва да се помага. Исус не е наказван от старите, а самите хора в алчността и злобата си не могли да понесат добротата му, затова Го убили. Исус възкръсна и с това показа много неща.

KasandraDate: Monday, 17.07.2017, 08:56 | Message # 71
Посетител
За какво я ползвате магията?
Последно я ползвах миналата седмица, за да спечеля един търг. smile Може да ме обвините в егоизъм, но със спечелването му осигурих работа на бригадата си за близките 5-6 месеца, а и аз печеля естествено.

LanfaerDate: Tuesday, 18.07.2017, 15:07 | Message # 72
Посетител
magic, аз също мисля, че Исус не е излъгал никога. Също така мисля, че само фрагменти от неговото учение са достигнали до нас! smile 
Мисля, че Библията е лош преразказ на по-стари легенди и учения...някои от тях дори са запазени (т.е. можеш да сравниш). Освен това никой не те кара да ми вярваш - недей! В Библията пише да не се вярва на врачки :), на няколко места до колкото си спомням се определя като грешно въобще всякакъв контакт. 
Иначе чак пък дявол...много ще ми се вдигне егото, не мога го запра после. Такива висши извънземни сили :).

KasandraDate: Friday, 21.07.2017, 20:42 | Message # 73
Посетител
Quote Lanfaer ()
В Библията пише да не се вярва на врачки :), на няколко места до колкото си спомням се определя като грешно въобще всякакъв контакт.

Също така в библията Исус казва на учениците си като баят, лекуват и гадаят да не вземат ни пари, ни дрехи, нито нищо, което води до извода, че той самият е бил маг и е учил и учениците си на това. smile

magicDate: Sunday, 23.07.2017, 16:11 | Message # 74
Посетител
Lanfaer, в Библията е пояснено за кои врачки става въпрос. Ето:

"Защото ще се появят лъжехристи и лъжепророци и ще покажат големи личби и чудеса, за да прелъстят, ако е възможно, и избраните", Мат. 24:7-14, 21-24

Аз като Касандра съм на мнение, че Исус учи хората на магия и не я забранява, защото самият Той я използва. Важно е магията да се използва безвъзмездно и да се помага на хората.

LanfaerDate: Sunday, 30.07.2017, 16:18 | Message # 75
Посетител
Значи допускаш, че учениците са учени на магия, а не можеш да допуснеш, че според други магьосници Исус е сгрешил? smile Дай безпристрастно да видим какво точно е направил:
1. На сватба (след няколко дни ядене) е свършила храната и виното. Исус е направил от водата вино и от две риби - храна за всички. Нужно ли е това - спасил ли някой умиращ от глад (честа картинка по онези времена) или е направил това, за да помогне на приятел или заради личното си Его (че може, щото и аз от време на време залитам, признавам си). На мен не ми изглежда много нужно или полезно действие...
2. Възкресил е Лазар. После услужливо е описан Лазар като праведен, добър, богобоязлив и т.н. човек - няма лошо, НО по онова време е имало огромна детска смъртност...не възкресил някое дете, възкресил е приятел, защо ли?! smile Да не говорим какво точно мислят вещерите за намесата в смъртта...само това е било достатъчно да поискат смърт за смърт. Спомни си и Стария завет - там балансът е загатнат, за който може да прочете. 
И така...аз не съдя никой, просто смятам, че сляпата вяра е глупост. Лично смятам, че е бил изключително добър и талантлив млад вещер и силата му го е погубила, често се случва, когато силата изпреварва познанието. В неговия случай добротата го е спасила...и го направила легенда.

Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » За какво я използвате магията?
Page 5 of 6«123456»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz