Thursday, 14.12.2017, 20:59НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

За какво я използвате магията? - Page 4 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 4 of 6«123456»
Forum moderator: IRBIS, Kasandra 
Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » За какво я използвате магията?
За какво я използвате магията?
LyLythDate: Tuesday, 20.06.2017, 11:18 | Message # 46
Понякога влиза
Group: Потребители
Status: Offline
Цеци_Вихронрав, кога ще проумееш, че не ме вълнува сянката??

Много неща очаквам, Цеци_Вихронрав, включително и включването ти винаги в "подходящия" момент. :)))
Всъщност медалът за манипулатор следва да е твой. :))) Чест и почитания за уменията ти. :))

И се надявам да запомнищ последното ми изречение - нито сянката, нито ти, нито някой друг в обкръжението ти представлявате интерес за мен. :)) И това е мнооооого, мнооооого, дълго време. :)) Дори не помня кога.

LyLythDate: Tuesday, 20.06.2017, 11:18 | Message # 47
Понякога влиза
П.П. Спрете да ми хлепете темата, моля.
Има зададен контекст, следвайте го. И смалете самомнението си.

BalanarDate: Tuesday, 20.06.2017, 11:25 | Message # 48
Посетител
Магик, ще си позволя едно мнение.

Да, това което Лилит е казала (ако го е казала) наистина е грозно.
Но ти самият проповядваш Християнството и прошката - защо не дадеш пример на другите как се прави това?

Аз лично съм учуден защо нападате така страстно Лилит. Да, по хаплива е и си казва мнението, но не виждам нищо лошо в това да има различно мнение и да го изразява по нейния си начин. Не виждам какво чак толкова е казала или направила, че да я нападате така.

Не съм ѝ защитник, но това ми се набива на очите.

Относно манипулацията - мен ако питаш от друг канал беше направен опит за манипулация и да ти се обясни що за човек е тя, на база някакви предишни случки, които в крайна сметка не мисля, че те вълнуват теб или някой друг във този форум.

Нека има различни мнения и възгледи, а не безсмислени спорове за кой знае какво.

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 20.06.2017, 11:28 | Message # 49
Посетител
Quote LyLyth ()
П.П. Спрете да ми хлепете темата, моля.Има зададен контекст, следвайте го. И смалете самомнението си.

По темата...

Преди време някой ми каза, че не е редно един магьосник да е болен и беден или по-скоро, че щом е беден и болен си няма способности... До него момент ползвах уменията си (бая и гледам на карти), за да помагам на другите понеже така са ме учили... От него момент нататък реших да поработя над егоизма си и... И сега съм здрава и изкарвам пари. Другото за което ползвам магията е да си разчиствам разни стари сметки. biggrin  Та покрай магията от ден на ден ставам все по-черна...

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

magicDate: Tuesday, 20.06.2017, 12:04 | Message # 50
Посетител
Group: Администратори
Status: Online
Balanar, сам виждаш колко пъти призовах Lylyth да пази мир в моя форум. Не ми казвай, че е нападната. Човек не се напада с призив за мир!

Тя реши да вдига панаири, вместо да се опита да се придържа към най-елементарната ми молба за МИР в името божие и затова ето, мълча си от един момент насетне по темата.

Ето, писала ми е по темата яростно, а аз не и отговорих нищичко. Тя обаче не постъпва да замълчи, а прави още по-голям панаир, ще речеш, че и правим нещо повече от призив за мир! Крадецът Lylyth вика да държим крадеца, така ми се струва!

Quote Balanar ()
Относно манипулацията - мен ако питаш от друг канал беше направен опит за манипулация

Може би е било манипулация, но Lylyth още преди да се регистрира в моя форум и без да ме познава, направила следното: в тема в форума, дето е модератор, ме е нарекла тъпоумник. Нито я знам коя е, нито я познавам, нито тя мене, а тя решила да ми залепи обиден етикет. После се появява в моя форум и не реагира на призиви за мир.

Ако е било манипулация, както пишеш, Бог ще въздаде справедливост, защото в Библията, Притчи, е казано, че:

"15 Здравият разум дава благодат, А пътят на коварните е неравен.
16 Всеки благоразумен човек работи със знание, А безумният разсява глупост,
17 Лошият пратеник изпада в зло, А верният посланик дава здраве."

На всички желая щастие и добрини!

BalanarDate: Tuesday, 20.06.2017, 12:53 | Message # 51
Посетител
magic,  аз лично не съм видял циркове и панаири.
Според мен бяхте предубедени от самото начало, а тя си изразява мнението и не ви остава длъжна, което според мен не е престъпление, защото и аз видях нападки също и вече се обърках кой е започнал първи smile

Да, както казах това което е казала е грозно (ако наистина го е казала). Доколкото видях друг човек ви съобщи за това, което е какво според теб?

Виж не искам да се меша или защитавам никой. Да, позицията ми съвпада с тази на Лилит по доста въпроси, но това няма значение в момента.

Аз мисля, че просто начина ви на изразяване и мироглед са различни и това създава впечатлението в теб, че тя иска да се заяжда или манипулира.

Нека да бъдем по толерантни към чуждото мнение и начин на изказ и не обръщай внимание кой какво говори. 

А и в библията пише да се прощава също smile Не е ли това в основата на християнството.

magicDate: Tuesday, 20.06.2017, 13:41 | Message # 52
Посетител
Quote Balanar ()
Да, както казах това което е казала е грозно (ако наистина го е казала).

Подозираш, че не го е казвала ли? Още стои публично във форума, където е модератор:
http://magic-school.ovo.bg/forum/38-283-7458-16-1484237226

По същата тема е обявила на Lanfaer, че сме я търсили, а никой от нас всъщност не е търсил тази жена. Lanfaer нарича моя форум с името форум-близнак. После първо се появи Lanfaer, после се появи Lylyth с което не остана никакво съмнение, че става дума за моя форум, а не за друг от няколкото форума-близнаци, които има.

Quote Balanar ()
Аз мисля, че просто начина ви на изразяване и мироглед са различни и това създава впечатлението в теб, че тя иска да се заяжда или манипулира.

Моят форум е от 2015г. Всякакви хора идват в него. Виждаш, че посрещам всеки с добре дошъл и на никой не съм казал, че щом мисли различно, не е добре дошъл. Преди също са ставали разгорещени спорове. Призовавам към мир и хората ме чуват, хармонията се възвръща. Lylyth я призовавам към мир няколко пъти, а тя не ме послуша нито един път.

Мнението ми за нея няма отношение към това какви възгледи е описала във моят форум. Държанието и ме кара да мисля, че идва с лошо, да манипулира и да скарва хората. Ако грешах, до сега да ме е послушала, като хиляда пъти молих за мир!

Balanar, хайде да не я обсъждаме повече. Мисля, че такова обсъждане няма място в моя форум и искам час по-скоро да се прекрати. 

Надявам се и да се възцари мир, защото това искам за моя форум.

magicDate: Tuesday, 20.06.2017, 13:50 | Message # 53
Посетител
Quote Balanar ()
А и в библията пише да се прощава също smile Не е ли това в основата на християнството.

Така е написано в Библията: прошката се дава само на онзи, който се е покаял за делата си. На непокаялите се няма прошка. В Библията, в Притчи, е казано още така:

"Праведният, който отстъпва пред нечестивия,
Е като мътен извор и развален източник."

Отново всички призовавам към МИР.

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 20.06.2017, 17:45 | Message # 54
Посетител
Quote Balanar ()
Да, както казах това което е казала е грозно (ако наистина го е казала). Доколкото видях друг човек ви съобщи за това, което е какво според теб?

Прав си, Баланар! Аз съм провокатора! И за да не спамим повече хубавата тема. Все пак темата си е хубава...  Та да не спамим повече ще ти пиша на лични с уговорката, че съм съгласна написаното от мен да го цитираш пред когото и както пожелаеш без да вадиш думите ми от контекста разбира се. smile

BalanarDate: Tuesday, 20.06.2017, 20:24 | Message # 55
Посетител
Цеци не възнамерявам да влизам във вашите филми и да цитирам кой какво казал и кога.
В крайна сметка съм дошъл тук да разговарям по малко по вълнуващи за мен теми smile
Мисля, че е крайно време да спрете с тези детинщини - какво било станало и кога, защото мене лично не ме вълнува това, а и това е форум който беше неопетнен дет се вика - хахах
Аз за хора според чужди мнения не съдя smile
Пак казвам - не съм адвокат, но ситуацията стана комична.

Разбираш ли какво става - ти я обвиняваш колко интриги и какво цели, но от твоята клавиатура виждам същото - не се обиждай. 
Като искаш да се разграничиш от някой не се дръж "като него" и просто не контактувай с него :), защото не виждам тя да търси някакъв контакт или спор с теб.

Голям съм философ.... но не мога да се сдържа понякога (което не е добро качество знам)  biggrin

LyLythDate: Tuesday, 20.06.2017, 20:49 | Message # 56
Понякога влиза
Достатъчно! smile
Тъй, обяснявам за последно и повече няма да си направя труда.
По ред..
magic, обиди се много на епитета, който ти сложих - тъпоумник - но и не правиш нищо по въпроса, за да ме доведеш до мисъл за съжаление. Истината през очите да те плесне, няма да можеш да я видиш:
Quote Цеци_Вихронрав ()
. Другото за което ползвам магията е да си разчиствам разни стари сметки.   Та покрай магията от ден на ден ставам все по-черна...

Това едно на ръка.. Сега ..умелите манипулации се правят от умни хора. Смяташ, че съм някакъв брутален манипулатор, изкусен владетел на това майсторство - благодаря за признанието, нООооооо! тук е въпросът да се запиташ, ако съм искала да създам интриги, да ви изпокарам или нещо от сорта, защо съм се легитимирала? Можеше като вас да си скалъпя ник и да правя дълго на фрасната с парцал. Мисли, човеко, ползвай си главата ...

Знаеш ли, че колкото по-интелигентен е един човек, толкова по-малко се ползва от предубеждения, клиширано мислене и предразсъдъци?
По повод на репликата ми към Ланфаер, че я търсят - въобще не се е отнасяла за някого от тук. Пуснах темата след дълго отсъствие, заради ангажименти и това, че не се вясвала отдавна. Да не повярваш, но държа на някои познанства и връзки. smile
Всичко останало ще подмина, все пак съм умен човек, работя и над егото си. Целият този спектакъл тук ми дава една задоволителна обратна връзка за напредъка ми. :)))

Balanar, благодаря за обективността. Умишлено не пиша защита - нямам нужда от такава, защитават се виновните, не мисля, че има какво да защитавам. Наистина съм хаплива и в реалния живот, този ми сарказъм .. :))

Цеци_Вихронрав, хубаво е, че нещо е влязло между ушите ти и си проумяла някои неща. Жалко бе как се саморазрушаваш. Но живота си е твой, здравето -също. По повод на сметките за разчистване... :))) Замисляла ли си се, когато на някого не му пука за теб, какво точно разчистваш и какво носиш със себе си за някой, който през по-огромната част от времето не се вълнува има ли те или не?? :)) Успех и с цветовете, със сметките, с битките, с магията и прочее. smile Жалко е, че съсипа онова място, но можеш спокойно да си повтаряш, че съм аз. :)))

Ланфаер сгреши. Не е възможно да пишем в един форум. Дойдох да проверя има ли воля, умения и магия. Намерих отговора.
Късмет на всички от мен.
smile
Лилит

LyLythDate: Tuesday, 20.06.2017, 20:52 | Message # 57
Понякога влиза
По моя любезна молба, моля админа да сложи бан на ника и IP-то ми, за да е ясно, ако някой и някога отправи върпсои към мен, че няма никой зад този ник.
Благодаря предварително.

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 20.06.2017, 21:09 | Message # 58
Посетител
Quote LyLyth ()
Замисляла ли си се, когато на някого не му пука за теб, какво точно разчистваш и какво носиш със себе си за някой, който през по-огромната част от времето не се вълнува има ли те или не?? :))

Лилит, много си самовлюбена ако мислиш, че имам сметки за разчистване с теб или някоя от дружките ти.
Като ми се изпречите на пътя и ме провокирате ми е забавно да отвърна словестно (за друго нямам нерви), но до там. Свий си малко егото, момиче, не си центъра на света, а на моите мисли изобщо...
Колкото до това:

Quote LyLyth ()
Ланфаер сгреши. Не е възможно да пишем в един форум. Дойдох да проверя има ли воля, умения и магия. Намерих отговора.

Аз си общувам доста прилично с Ланфаер при все, че рядко сме на едно мнение, но за разлика от теб тя има възпитание и държание.
И не съм админ, но... Защо си просиш БАН? Това според теб някаква награда ли е?

LanfaerDate: Thursday, 29.06.2017, 16:54 | Message # 59
Посетител
Quote magic ()
В бялата магия е важно да се помага на хората.
Това е въпрос на "религия" в магията ,Magic! Мен са ме учили, че всяка намеса е нарушение в баланса (независимо дали за добро или за зло). Т.е. "помагайки" сега, дърпаш струната без ясна представа до какво ще доведе това в бъдеще...и какво точно дупка ще се откъсне от плата на живота.

LanfaerDate: Thursday, 29.06.2017, 16:57 | Message # 60
Посетител
Quote magic ()
Ти видя ли нейният метод да включва усъвършенстване чрез другите хора?
Това също е въпрос на мироглед :). Вярвам, че всички хора, всичко живо и неживо около нас е едно, като сме ограничени да влияем най-добре и най-качествено само на себе си (поради физическите си тела), та с една дума развивайки себе си, развиваме и цялото (другите).

Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » За какво я използвате магията?
Page 4 of 6«123456»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz