Monday, 20.11.2017, 15:46НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Тема за представяне - Page 7 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 7 of 9«1256789»
Forum moderator: IRBIS, Kasandra 
Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » Тема за представяне
Тема за представяне
Цеци_ВихронравDate: Sunday, 26.02.2017, 19:01 | Message # 91
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
Quote Balanar ()
Всичко се разпада, защото хората ги влече към себе си - личен форум, блог и какво ли не. Вместо всички да се съберат на едно място и наистина да се разменя полезен опит станах свидетел (пряко и непряко, като чета архивите на някои форуми) на интриги, разделения и какво ли още не.

Прав си, Баланар! В същото време мисля, че няма лошо форумите за магия да са повече. Не за друго, но едни практикуващи гледат магията от към научната и страна, други от към мистичната. Някой не прави магия без ритуал, а други отричат ритуалите изцяло... Свят шарен, затова и форуми много. Няма лошо и да се поспори за тази или онази техника - в спора е истината, но... Винаги има НО, иначе нямаше да сме хора, а божества. Та в спора няма лошо стига да е градивен и проведен интелигентно. В повечето случаи за съжаление се стига до сръдни и оплювания само защото отсрещния не може да бъде оборен...
Аз избягвам да се конфронтирам на тема магия и практика, но влизам в луди войни ако нападнат хората от моята среда или в случая от форума в който списвам в момента.
Тук в този форум ми харесва, че може да се пише освен за научната и за мистичната част на магията. И освен това бих искала да се науча да бъда спокойна и балансирана като Меджик понеже... Ами Ланфеар добре ме описа като огън... Паля от раз, biggrin като руски кибрит...

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

LanfaerDate: Sunday, 26.02.2017, 19:05 | Message # 92
Посетител
Quote Jasmin ()
Ланфаер дойде, пробва да ни учи тука
Къде пробвах :)? Нямам си нито една тема, нито едно "магично" мнение...
Това ще рече ли, че наистина трябва да пиша на Цеци на лични...да не прозвучи като "учене" ако направя тема? Опитвам се схвана правилата на форума...

magicDate: Sunday, 26.02.2017, 20:02 | Message # 93
Посетител
Group: Администратори
Lanfaer, тук всички са добре дошли! Ще се радвам да те видя да пишеш тема, в която споделяш знанията и опита си!  smile

На всички желая щастие и добрини!

magicDate: Sunday, 26.02.2017, 20:18 | Message # 94
Посетител
Balanar, Бог е Любов и Доброта! Ако хората се научим да проявяваме Доброта и да се Обичаме Братски, то колко по-задружни бихме били и колко по-хубав би бил света ни! Тогава вражди не би имало! Бог ни е показал Пътя! Само ни трябва Воля, за да Го последваме.

Бог е казал: "Божието царство не иде така щото да се забелязва; нито ще рекат: Ето тук е! или Там е! защото, ето Божието царство е всред вас.". Ако следваме Пътя на Бог, тогава ще настъпи Рая, сами ще си го създадем тук на Земята всред нас, както Бог е казал. Ако не се научим да бъдем обичащи и добри едни към други, ще си създадем Ада всред нас и сами ще сме виновни за настъпването на Ада. От нас зависи.

Аз се опитвам да покажа, че има Път към Доброто и към Разбирателството между хората. Нямаме какво да се делим. Бог е Добър и ни Обича, остава само и ние да се научим да бъдем Добри и да Обичаме. Звучи лесно, но толкова много хора са се изгубили от Пътя на Бог! Аз искам само МИР и нека всички заедно да вървим по Пътя без вражди и ненужно разделение!

magicDate: Sunday, 26.02.2017, 20:22 | Message # 95
Посетител
Цеци_Вихронрав, щом търсиш спокойствие и балансираност, ще ги намериш. Сам Бог е казал: "Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори – защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори."

JasminDate: Monday, 27.02.2017, 20:58 | Message # 96
Понякога влиза
Group: Модератори
Lanfaerbiggrin твърде много приказки.

BalanarDate: Tuesday, 28.02.2017, 22:16 | Message # 97
Посетител
magic, В моите представи Бог не е само любов и доброта, а думата е по-скоро справедлив. Той е началото и първоизточника на всичко - добро, лошо. След като е създател, следователно и създал както и доброто, така и лошото. Това да се приписва лошото само на "сатаната" е несериозно за мен. Предполагам знаеш, че всяко нещо има неговата противоположност, която го балансира и прави пълноценна. Колкото и банално да звучи - няма как да знаеш какво е ден, ако няма нощ. Добро-лошо и така нататък.
И аз искам само мир и доброта, но ситуацията не е такава и трябва да се съобразяваме с нея. Колкото повече отричаш другото, то ще се върне някой ден с пълна скорост и събрало сила. Типични примери са нашите монаси, на които им се забраняват "някои неща" и какво се случва? Детето отгледано в строго семейство, забранявано му е всичко изведнъж се озовава далеч от родителите си и какво се случва? и така нататък.
Не бива да отричаме "по-тъмната" част от нас/живота, а просто да се учим да я контролираме, а не тя нас.
А това какво казал Бог ми звучи малко несериозно.
Но това си е само мое мнение smile

magicDate: Friday, 03.03.2017, 12:46 | Message # 98
Посетител
Balanar, темата за Създателя ни е като темата за родителя и детето, а не като темата за съдията. Родител, който обича детето си, знае, че крайната цел на родителството не е да осъжда детето си за грешките му с разни вечни наказания, както църквата се опитва да внуши, че иска Бог за хората, а да го направи самостоятелно. Може да го подкрепя, да го съветва. Но какво ще излезе от детето, въпреки грижите, си зависи само и единствено от изборите на детето. Дори нашите човешки деца колкото и родителят да се стреми да им ограничава правото на избор, все си намират начини да решават сами. Даже колкото са по-ограничавани, често пъти толкова по-лоши избори правят в последствие. 

А колко по-сложно е с цялото Божие Творение? Ние сме децата на Бог. Дал ни е съветите и подкрепата си, но нашата крайна цел е да станем самостоятелни и това може да се случи само по един единствен начин. Бог трябва да ни остави да решаваме сами. Това е и направил. Очевидно. 

Лошото го създават творенията, не творецът. Злото се появява не защото Бог го е създал, а поради неопитността на творенията, които правят грешки едни спрямо други. Дори Сатаната не е създаден зъл. Той е създаден добър. 

В тези думи от Библията, че раят и адът са тук сред нас има логика. Несериозно е да се очакват котели с дяволи с копита след смъртта и ангели с арфи, както църквата обещава.

MaxxTheWizardDate: Friday, 03.03.2017, 16:59 | Message # 99
Понякога влиза
Quote magic ()
"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори – защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори."
Пробвах този принцип във всякакви варианти и мога да кажа, че е база, на която може да се стъпи. Не веднъж бях повече от изненадан от резултата. Ако се даде и ограничение според осъзнатостта, силата на духа и вярата резултатите ще са благотворни винаги. В друг вариант направо "спира тока"...

Hodie mihi, cras tibi.

theshadowDate: Saturday, 04.03.2017, 07:21 | Message # 100
Понякога влиза
Quote Цеци_Вихронрав ()
И освен това бих искала да се науча да бъда спокойна и балансирана като Меджик понеже...

Добре де, размисли ме, ще продължа да пиша в този форум... Права си- всеки си пише в своя си форум каквото намери за добре... Ще пробвам да се държа малко по-толерантно и... Но не обещавам чудеса... Все пак съм си настоящ черен маг, таковата...

LanfaerDate: Saturday, 04.03.2017, 18:57 | Message # 101
Посетител
Quote theshadow ()
Все пак съм си настоящ черен маг
Какво значи това, S?

theshadowDate: Saturday, 04.03.2017, 19:13 | Message # 102
Понякога влиза
Lanfaer, оставям всеки да го разбира както го влече и както си иска... Може би в най-общия случай- е проява на моя суета... Може би... Предполагам, таковата...  smile

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.03.2017, 21:27 | Message # 103
Посетител
Quote Lanfaer ()
Ще пробвам да се държа малко по-толерантно и... Но не обещавам чудеса...

И аз се радвам да те видя. smile

LanfaerDate: Sunday, 05.03.2017, 00:46 | Message # 104
Посетител
Ааа, това не е мой цитат, Цеци, аз задължително се старая...иначе става едно блъскане на рогата без полза. biggrin 
S, ако беше изяснил, щеше да е по-лесно за всички и за теб също.

Цеци_ВихронравDate: Sunday, 05.03.2017, 05:17 | Message # 105
Посетител
Ланфаер, нямам идея как цитирайки Сянка се е сложило твоето име отгоре?! Просто използвах бутона за цитиране... smile  Надявам се Меджик да оправи проблема. А ти ме извини за недоразумението.

Форум за магия » ГОВОРИЛНЯ » ДА ПОГОВОРИМ » Тема за представяне
Page 7 of 9«1256789»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz