Tuesday, 23.01.2018, 13:44НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

Метаморфоза и други въпроси от хаос магията - Page 2 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 2 of 2«12
Forum moderator: Kasandra, theshadow 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ХАОС МАГИЯ » Метаморфоза и други въпроси от хаос магията (.)
Метаморфоза и други въпроси от хаос магията
theshadowDate: Tuesday, 06.12.2016, 10:22 | Message # 16
Понякога влиза
Group: Модератори
Status: Offline
Kasandra, благодаря за мнението.... Макар да нямам съгласие с изказани твърдения в този форум, виждам, че екипът сте хора с умения, най-вече по темата за тарото... Имате и теми, които провокират човек да се замисли... Пожелавам успех на форума, защото в момента в България няма много форуми за магия, които да се развиват и да се вижда нещо реално в тях...

BalanarDate: Thursday, 08.12.2016, 23:19 | Message # 17
Посетител
Group: Потребители
Относно магическото оръжие: 
Да знам, че е опасно, но така го почувствах.
Как да го осветя, пригодя към мен?
Искам той да е мой спътник и помощник, а не само просто предмет който използвам. Знам, че ако мисля за него като такъв това ще се случи, но не ми се  експериментира с това.
Относно сигилите: опитвам се да разбера смисъла на това което се случва. Каква ще е е разликата от това просто да си представям, визуализирам желаната случка, ситуация? Не е ли същото.
Трудно ми е да правя нещо, без да разбирам смисъла му?

Сянка не ми е трудно с буквите, просто те стават много и сигила огромен и много труден за визуализация, а ако ще режа не обезмисля ли всичко това?
Все пак в този символ слагам моето намерение и няма ли то да  е непълно така?

Абе въпроси много........  wacko

Сянка, ще прегледам форума ти и ще се радвам да обменяме опит.
Лошото е, че той ще бъде трети в който ще се опитвам да бъда активен и това би ме затруднило.

Пиши тука, ако искаш. Интересите ми не са само в хаос магията. Самата хаос магия дава свобода да комбинираш всичко интересно и полезно за теб.

Другия форум, за който Ви говоря е: http://okultno.info/
Има повече от полезни материали.

BalanarDate: Thursday, 08.12.2016, 23:20 | Message # 18
Посетител

Ето го и въпросният сладур.
Attachments: 5055690.jpg(54Kb)

Message edited by Balanar - Thursday, 08.12.2016, 23:21

Цеци_ВихронравDate: Friday, 09.12.2016, 05:51 | Message # 19
Посетител
Здравей, Баланар!
Ще започна отзад напред.
Другият форум в който пишеш е на Аджена която пък пише и при нас, а и ние при нея от време на време. smile Наистина и е добър форума и има какво да научиш там.
Относно освещаването на "магическото оръжие" (това не и харесвам на хаос магията, че те обвързва с ритуали и предмети) то това си е твоето магическо оръжие или помощник и ритуала... Ами можеш да си измислиш свой ритуал и да го направиш.
QuoteBalanar ()
Искам той да е мой спътник и помощник, а не само просто предмет който използвам. Знам, че ако мисля за него като такъв това ще се случи, но не ми се експериментира с това.

Ами то това е идеята - да мислиш за предмета като за твой магически помощник. Така ти влияеш на собственото си съзнание но на неосъзнато ниво и...
И Сянка ще го обясни по-добре това понеже освен маг е и психолог. smile

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

BalanarDate: Friday, 09.12.2016, 09:45 | Message # 20
Посетител
Цеци, не се имам за компетентен, но хаос магията не те обвързва с абсолютно нищо. Техният принцип е нищо вярно, всичко позволено от. Самата хаос магия е взаимствана и дава свобода. Въпросните книги, като МММ са програми за обучение на едно конкретно магическо общество и за това имат строги правила и принципи.

Предполагам искаш да кажеш, че влияя на подсъзнанателно ниво?
Да това ми е ясно, но има ритуали и практики, които не са създадени просто ей така. Говорим за думи и символи на силата, които вършат работа. Аз искам статуетката да бъде пречистена, а това не е толкова лесно само с представяне, защото може да има всякаква енергия в нея.
Да, на великите окултисти не са им нужни ритуали, магически оръжия, олтари и тем подобни, защото те са само спомагателни обекти, но там говорим за други измерения, до които имам много път да извървя.

Цеци_ВихронравDate: Friday, 06.01.2017, 01:21 | Message # 21
Посетител
Quote Balanar ()
Цеци, не се имам за компетентен, но хаос магията не те обвързва с абсолютно нищо. Техният принцип е нищо вярно, всичко позволено от. Самата хаос магия е взаимствана и дава свобода.

От една страна казваш, че хаос магията не те обвързва, а от друга ти искаш да се обвържеш с предмет...

Quote Balanar ()
Искам той да е мой спътник и помощник, а не само просто предмет който използвам. Знам, че ако мисля за него като такъв това ще се случи, но не ми се експериментира с това.

Та???
А относно пречистването на предмета е достатъчно веднъж месечно да го измиваш със студена вода и да го оставяш през нощта на лунна светлина.

Колкото до:

Quote Balanar ()
Говорим за думи и символи на силата, които вършат работа.

Ами тя силата е в думите. smile И... Как да го обясня?!? Не в това кои думи използваш, а как.
На мен лично ми е много забавно когато някой реши да прави заклинание (наричане) на някакъв забравен от Бога език дето и той не го знае, но му казали, че като каже еди какво си и БАМ магията станала.
И как така нарича нещо дето и той не го разбира??? Ми то може да е клетва и срещу него самия. biggrin 
Та мисълта ми е, че ти ще решиш какви думи да ползваш, за да си направиш предмета магически.

Аз си имам освен колекция карти и куп окултни бижута и предмети, но в реална практика не ползвам никое от тях освен свещниците, но пък тях ги ползвам и в ежедневието защото обичам да горят свещи около мен.
Да не говорим, че в повечето случаи когато ми трябва помощта на магията не съм у нас, не нося разни окултни предмети у себе си и... И общо взето рядко ползвам разни помощни материали за да спретна магия.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ХАОС МАГИЯ » Метаморфоза и други въпроси от хаос магията (.)
Page 2 of 2«12
Search:

magic-school.ucoz.net © 2018 | uCoz