Thursday, 14.12.2017, 20:55НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Метаморфоза и други въпроси от хаос магията - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 212»
Forum moderator: Kasandra, theshadow 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ХАОС МАГИЯ » Метаморфоза и други въпроси от хаос магията (.)
Метаморфоза и други въпроси от хаос магията
KasandraDate: Wednesday, 16.11.2016, 21:03 | Message # 1
Посетител
Group: Модератори
Status: Offline
Можем да продължим тук. smile

KasandraDate: Wednesday, 16.11.2016, 21:04 | Message # 2
Посетител
Balanar, какво те интересува относно медитацията?

BalanarDate: Wednesday, 16.11.2016, 21:08 | Message # 3
Посетител
Group: Потребители
Kasandra, прекалено си добра smile
В метаморфозата пишеше, че състоянията се тренират в постоянна медитациа.

KasandraDate: Wednesday, 16.11.2016, 21:20 | Message # 4
Посетител
Quote Balanar ()
Kasandra, прекалено си добра

Благодаря - старая се!
всъщност магията ми е в кръвта. Целият ни род се занимава с окултизъм и ми е наследствено.
А това, че състоянията се тренират в постоянна медитация не е точно казано. Няма как постоянно да си в медитация. По-вероятно е да се тренират след медитация, тогава си отпуснат с успокоена нервна система (релаксиран) и можеш да опитваш различни емоции.

BalanarDate: Wednesday, 16.11.2016, 21:29 | Message # 5
Посетител
Няколко пъти пробвах, но ме затрудняват тези емоции.
Успявам да се засмея, разгнева но ми е изкуствено и не истинско.
Ще упорствам повече.

BalanarDate: Saturday, 19.11.2016, 14:18 | Message # 6
Посетител
Имам въпрос:
1. Смях/Смях
2. Не-привързаност/Не-безинтерес
Постигането на тези състояния на ума се осъществява в процес
на постоянна медитация. Човек се опитва да навлезе в духа на
състоянието всякога, когато е възможно, и да мисли за желания
резултат по друго време. Чрез този метод може да се изгради един нов
и много силен навик на ума.

Това никак не ми е ясно. За медитацията го изкоментирахме, но как така да мисля за желания резултат по-късно?
Кой желан резултат. Това че съм навлязъл умишлено в смях не означава, че имам желан резултат.

magicDate: Saturday, 19.11.2016, 16:49 | Message # 7
Посетител
Group: Администратори
Status: Online
Не знам какво сте коментирали, но отговарям как аз постигам това състояние. Има разни видове медитация. Това упражнение се извършва при динамичната медитация. Тя се постига като хем медитираш, хем в същото време правиш други неща. Динамичната медитация е по-трудна, защото при пасивната медитация само си лежиш на леглото у дома и толкова, а при динамичната медитация може да си на улицата или да си се заел с някаква работа, дето да изисква от теб дори да говориш с други хора и тогава едновременно с това и да си в медитация. Може да се постигне, но е по-трудно и иска време, за да се овладее. 

Като се изпадне в динамична медитация, се навлиза в състоянието. Но няма как да се види желания резултат веднага, защото в момента се прави друго. Желания резултат ще се прояви по друго време или иначе казано, ще се прояви по натам и може да се мисли за него в бъдеще време. 

Желаният резултат е постигането на метаморфозата, а тя е превръщане на ума в магическо съзнание. Пише го в книгата на Карол в началото на главата Метаморфоза. Нарича го още Великото Дело.

Постигаш я като изпаднеш в 

1. Смях/Смях2. Не-привързаност/Не-безинтерес

Ако имаш още въпроси, питай, насреща сме.  smile

На всички желая щастие и добрини!

BalanarDate: Saturday, 19.11.2016, 17:48 | Message # 8
Посетител
Ще повторя какво съм разбрал. Примерно отивам в магазина и продавачката ме дразни по някакъв начин, вместо обичайната ми реакция аз се разсмивам искрено.
Обаче какво мисля след това : за ситуацията ли или за това че целта ми е била метаморфозата. Също защо са разделени с \ смях/смях и Не-привързаност/Не-безинтерес. Първо трябва да се изпита едното и после другото ли wacko
Моля да разясниш по подробно и как се изпада в активна медитация.
magic, благодаря за отговора smile

magicDate: Sunday, 20.11.2016, 10:42 | Message # 9
Посетител
Смехът не е задължително звук. Смехът е емоция. Като обърнеш цялата ситуация вместо да се ядосваш на това да ти е забавно, ти извършваш метаморфоза. Не-привързаност/Не-безинтерес са нещата, които пречат човек да се вземе прекалено насериозно. Така се получава описаното от Питър Карол действане без страст за резултат.

Динамичната медитация се овладява след като се овладее пасивната. Пасивната медитация трябва да се овладее докато не се изпада за секунда време в състоянието на медитация. Тогава вече се пробва да се изпадне в същото състояние, докато се вършат разни дейности. Така се усвоява динамичната медитация.

BalanarDate: Sunday, 20.11.2016, 12:54 | Message # 10
Посетител
А какво представлява състоянието на медитация?
От повече от месец медитирам с кръстосани крака и изправен гръб.
Смятам че имам напредък и изпадам в дълбоки (за мен състояния) но не знам дали се доближава до така нужният транс, за който се обяснява в либер ммм.
Медитацията ми е по скоро изпълняване на упражненията описани в книгата.
Вчера пробвах сигил и базовия ритуал, но относно второто нямам все още магическо оръжие и използвах малка ръчно изработена фигурка, която баща ми е закупил при посещението си в Мароко. Самата фигура е доста интереса и малко се притеснявам да не е "опасна" 
biggrin

BalanarDate: Sunday, 20.11.2016, 13:14 | Message # 11
Посетител
Не ми позволява да кача снимка през таблет

BalanarDate: Friday, 25.11.2016, 23:25 | Message # 12
Посетител
Имам въпрос относно сигил магията.
При заявяване на желание и елиминиране на повтарящите се букви се получава доста дълъг текст, който като бъде направен на йероглиф, самият той става много голям и труден за визуализация.
Какво бихте ме посъветвали?

magicDate: Monday, 05.12.2016, 10:20 | Message # 13
Посетител
Balanar, драскай букви и опростявай, докато не се получи сигил с по-лесна форма.

Направи ли очистващ ритуал, преди да ползваш фигурката? Ако не си, може да не е било безопасно да я ползваш. Най-добре е да си изработиш сам магическо оръжие.

theshadowDate: Monday, 05.12.2016, 10:48 | Message # 14
Понякога влиза
Balanar, ако ти е трудно с букви- това не е единственият начин да се направи сигил... Сигилите се правят и с рисуване... Не са нужни кой знае какви художнически умения, а само да изразиш с най-обикновена рисунка на символ своето намерение...

И гледам тука са ти обяснявани някакви неща, дето не съм на едно мнение с тях... Тук водя такъв практикум за хаос магия (отворен за всички желаещи и безплатен)- 

http://magiata.ucoz.com/forum/63

Прегледай го, прецени си и ако те устройва- би могъл да се включиш по него...

KasandraDate: Tuesday, 06.12.2016, 05:56 | Message # 15
Посетител
QuoteBalanar ()
Примерно отивам в магазина и продавачката ме дразни по някакъв начин, вместо обичайната ми реакция аз се разсмивам искрено.

Quotemagic ()
Смехът не е задължително звук. Смехът е емоция. Като обърнеш цялата ситуация вместо да се ядосваш на това да ти е забавно, ти извършваш метаморфоза.

Balanarmagic е прав. Не е нужно да се разсмееш буквално, достатъчно е да погледнеш ситуацията от друг ъгъл - да видиш смешната и страна на ситуацията.  В психологията препоръчват да си представиш отсрещния (в слуач продавачката) със смешен клоунски нос да речем докато ти се зъби насреща.

theshadow, аз като една нощна птица по нощите ти преглеждах темата за хаоса. Добър си!

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » ХАОС МАГИЯ » Метаморфоза и други въпроси от хаос магията (.)
Page 1 of 212»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz