Monday, 20.11.2017, 15:46НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Техники за Осъзнат сън - Page 6 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 6 of 7«124567»
Forum moderator: IRBIS 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Техники за Осъзнат сън
alnagDate: Monday, 08.05.2017, 08:12 | Message # 76
Новак
Group: Потребители
Status: Offline
Да за откриване на злато и на мен ще ми е интересно да споделите  по принцип се знае къде в България има залежи на злато  ,но вече съкровищата  на Вълчан войвода и други от хайдути ,римляни и траки си е се опасна работа ,но нека да пробваме с осъзнати сънища ли става въпрос търсенето?

KasandraDate: Friday, 12.05.2017, 21:05 | Message # 77
Посетител
Group: Модератори
Злато? Темата не беше ли за осъзнат Сън?

MaxxTheWizardDate: Thursday, 18.05.2017, 00:19 | Message # 78
Понякога влиза
Kasandra,нещата са свързани. Едното се прелива в другото. Осъзнатия сън е метод за постигане на различни цели. Една от тях е добиване на нужна информация. Колкото до златото (подчертавам злато, а не пари в хартиения смисъл) е особено важно, полезно и интересно нещо. Освен това разменям тайни за тайни и си казвам моите нужди какви са...

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Sunday, 21.05.2017, 22:07 | Message # 79
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
На латински е "Hodie mihi, cras tibi" - днеска на мен, утре на теб.
Това е епитафия ,бре! smile Не приемам магията като търговски отношения :). Ще трябва да намериш друг път. А златото е просто лъскав метал...

MaxxTheWizardDate: Sunday, 11.06.2017, 06:22 | Message # 80
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
Не приемам магията като търговски отношения :). Ще трябва да намериш друг път. А златото е просто лъскав метал...
Съжалявам, тук се разминаваме. Аз наричам магията Изкуство и Бизнес, така я приемам и така я използвам. Златото е катализатора, който превръща човешката воля в магическа сила. Аз съм виждал обладани от "златната треска"... Мен ме е хващала на няколко пъти даже... Наистина е страшно и се разбира кой колко струва и заслужава... После следват равносметки и сметки... Аз търся съмишленици за мозъчен тръст.

Hodie mihi, cras tibi.

theshadowDate: Monday, 12.06.2017, 14:58 | Message # 81
Понякога влиза
Quote MaxxTheWizard ()
Аз търся съмишленици за мозъчен тръст.

Трудно ще намериш... Хората с умения не са особено споделителни по тази част... А с теб коментирахме на писма- може би недостатъчно, но пък и аз не съм по тази част... Макар че да- успя да провокираш любопитството ми тогава- признавам си...

Quote MaxxTheWizard ()
Аз съм виждал обладани от "златната треска"... Мен ме е хващала на няколко пъти даже... Наистина е страшно и се разбира кой колко струва и заслужава...
Споменаваш... Златна треска... Да... То по принцип не само за злато- за пари е същото... Парите могат много да променят хората... Прав си и не е случайно дето се казва- "дай на човека много пари и ще го видиш колко струва"... Самозабравящите се при вида на пари са много грозна картинка... 

На мен и двете са ми познати - и да имам много пари, и да нямам никакви... Пари се печелят и се губят... Не отдавам прекомерно значение...

Случвало ми се е при много пари да забравя стойността на парите... Но това е май само началото на "златната треска"... Имам наблюдения над хора, дето много са я окъсали по тази линия да имат пари и да се осакатят психически от което... До степен разумът им да помътнее и да спрат да броят околните за човешки същества...

Да речем, че събереш хора за такива занимания, имам предвид отвъд техническите средства, за които спомена в писмото си до мен навремето... Хора със специфични знания и умения отвъд стандартните...

Със златната треска какво ще правиш? Знаеш как променя хората до степен да искат да навредят на другия, забравили партньорство и сами себе си броейки се "ощетени" или даже и "ограбени" в стремеж на искането на още и още... Което е всъщност само един от проблемите, които златната треска е в състояние да предизвика... 

Не е ли по-разумно да действаш сам?

ChronosDate: Wednesday, 21.06.2017, 20:33 | Message # 82
Понякога влиза
Quote Chronos ()
Имах тази нощ един ужасен сън, за който си мисля, че или вече се е случило някъде, или ще се случи някъде. Може и да е най-обикновен кошмар и аз да се бъркам, че означава нещо, а то да е игра на подсъзнанието ми с мене си. Нищо не знам. Не мога да го контролирам, за да извлека повече информация.  

Първо видях океана. Изглеждаше спокоен. Стана земетресение и водата се раздвижи и се вдигна на огромни вълни. Те тръгнаха към един остров. За момент гледах през очите на един човек как водата се приближава към прозореца. Огромната вълна счупи прозореца и нахлу вътре. Събудих се.

Помня този сън добре, защото го описах тука по тази тема във форума. Сега прочетох за земетресение в Атлантическия океан, предизвикало цунами, което ударило остров Гренландия, помело 11 сгради и отнесло 4 човека, вероятно са мъртви!

Някой знае ли как да се направи така, че да се контролира ОС, че не искам повече да виждам такива събития. Не ми понасят.

Без бряг е времето!

MaxxTheWizardDate: Friday, 23.06.2017, 21:45 | Message # 83
Понякога влиза
Chronos, аз на 2 или трета страница точно на теб описах един от методите. Ако искаш си го прочети пак и питай!

Hodie mihi, cras tibi.

ChronosDate: Sunday, 25.06.2017, 10:59 | Message # 84
Понякога влиза
MaxxTheWizard. Ето какво е. Работя усилено с ОС. Така и не се справих да си водя дневник, но въпреки това напредвам. Случва ми се да имам изцяло осъзнати сънища, да мога да си избера какво да сънувам (настройване на намерението), да проверявам дали сънувам с различни техники за проверката. С обикновените сънища мога да правя всичко това. 

С пророческите не става.  Те са като че ли по-различни сънища и не са като обикновените сънища. Като за начало не им работи описаното от теб настройване на намерението. Може много да искам да знам нещо, да направя перфектното настройване на намерението и сънят така и да не се появи.

Пророческият сън ми идва, когато той иска, а не когато аз искам и като правило никога не е за нещо, което аз искам да знам, а е съвсем произволен. Нищо не мога да проверя, колкото и да опитвам. Нямам никакъв контрол и нямам как да погледна часовник или друго. Нищо не мога и да променя. Не мога да прекъсна такъв сън и да се събудя преди да е свършил да ми показва каквото има да ми показва. 

Направо съм като един безпомощен наблюдател, когато сънувам пророчески сън! Натоварващо е, защото по някой път сънувам такива ужасии, които не искам да ги сънувам! Ако беше прост кошмар, лесно щях да го преживея. Ама как се преживява ужаса на реалността! Да научиш после, че това е било наистина, а не някакъв тъп кошмар! После накрая вече не мога да си различавам кое е кошмар, кое не е! 

Обикновените сънища е ясно как се контролират. Искам да се науча да контролирам пророческите, поне да не сънувам ужаси, като явно не ми е дадено да мога да променя нещо. Има ли как да огранича какво да сънувам от пророческите сънища или поне да мога да прекратя такъв сън, ако не искам да виждам каквото виждам?

Без бряг е времето!

alnagDate: Thursday, 13.07.2017, 16:02 | Message # 85
Новак
Някой от вас влизал ли е в световете на второто внимание.
Да опише някой свой осъзнат сън там .
Благодаря.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 15.07.2017, 02:53 | Message # 86
Понякога влиза
Quote Chronos ()
Направо съм като един безпомощен наблюдател, когато сънувам пророчески сън! Натоварващо е, защото по някой път сънувам такива ужасии, които не искам да ги сънувам! Ако беше прост кошмар, лесно щях да го преживея. Ама как се преживява ужаса на реалността! Да научиш после, че това е било наистина, а не някакъв тъп кошмар! После накрая вече не мога да си различавам кое е кошмар, кое не е!
 Нито си безпомощен, нито си наблюдател, а най - веселото е, че няма кошмари, а само награди. Превеждам - "пророческите" ти сънища са само вероятни алтернативи на бъдещето, които идват скоро и част от причината е, че си отговорил по специфичен начин и на въпроса ми:
"Ако ти кажа, че държа в ръката си две тайни и едната ще унищожи човешкия вид, а другата, че даде шанс на някои хора да се превърнат в богоравни какво ще ме посъветваш да направя?"
Не е шега или лудост за съжаление, а отговорност, която да поема или безотговорност да ги дам на хората и двете, а те да се оправят, както искат.
Chronos, твоето бъдеще за теб може да стане спомен ако искаш, но трябва да го заслужиш, затова помогни ми да не те объркам и ми кажи освен отговора на първия въпрос и каква зодия си?

Hodie mihi, cras tibi.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 15.07.2017, 02:54 | Message # 87
Понякога влиза
alnag, какво означава:
Quote alnag ()
влизал ли е в световете на второто внимание
???
Нищо не ми говори така, но усещам, че трябва да те питам, а после ще кажа дали знам или не!
Важно ми е!
Благодаря!

Hodie mihi, cras tibi.

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 15.07.2017, 05:13 | Message # 88
Посетител
Второто вниманиеСпоред древните магьосници всяко човешко същество има три типа внимание,
които са независими един от друг и са завършени сами в себе си. Първото
внимание е съзнанието на обикновения човек. Второто е развито при
човека на знанието — чрез него той съзнава своето тяло; второто внимание
е неговото поле на действие. То е стъпалото към третото внимание, до
което се достига много трудно и което е неизмеримо съзнание. Второто
внимание има два аспекта — лесен и труден. Лесният е свързан с
концентрацията на воина върху неща от този свят, например пари и власт
над хората. Вторият аспект е по-труден, защото е съсредоточен върху
неща, които не идват от този свят. Първият тип съзнание се нарича
„дясно“ и съпътства всекидневието, а вторият се нарича „ляво“ и е
мистично. С включването на второто внимание се осъществява спиране на
света. По-ясно казано, спират се мисловните процеси, свързани с
всекидневието и се прекратява вътрешният диалог. Едва тогава се отваря
вратата към света на магьосниците.
Този тип внимание се развива на няколко нива:
1) Около обяд воинът се взира в купчина листа, камъни, растения.
Осъществява се и чрез пушене на психотропни растения и сънуване.
2) Взиране в периодично повтарящи се природни явления като дъжд, мъгла и др.
3) Взиране в далечината и в облаците, но не в буреносните, тъй като гръмотевиците носят опасност.
4) Взиране в огън, пушек и сенки.
Има още две нива, отделни от другите. Те са взиране в звезди и във вода, но са само за чародеи.

Това от Илия Иванов и книгата му:" Карлос Кастанеда, учението на Дон Хуан и вяратана светите мъченици Киприян и Юстина"

И що ли не се учудвам, че като опрем до Кастанеда стигаме до наркотици?!

И както чета е описана една проста медитация, но сложено гръмко име и включени опиати...

alnag, аз сънувам постоянно и все по-често осъзнато как трябва да изглежда света на второто внимание, за да ти отговоря.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

theshadowDate: Saturday, 15.07.2017, 06:15 | Message # 89
Понякога влиза
Кастанеда е отхвърлил наркотиците като път на развитие по-натам в книгите си...

Второто внимание е друго... То е, цитирам самия Кастанеда, отключващо се на енергийно ниво в тялото чрез-

"...различните положения на събирателната точка. Тези положения са достъпни за маговете като следствие на движението на събирателната точка, а не на нейното преместване. Само днешните магове могат да извършват в сънуването такива пътешествия в други светове."

Вселената е огромна... По логика трябва да е възможно такова достъпване на други светове (чрез сливане с нещо от там- Цеци ще ме разбере, на останалите не мога да го опиша, защото то човек трябва да има такава опитност, за да разбере какво имам предвид), но на практика на този етап няма нито едно стабилно доказателство, което да докаже достоверност на преживяното. А аз без доказателства не работя от гл.т. на лична безопасност... 

Т.е. считам за безразсъдно да се опитва достъпване на други светове чрез второ внимание и не го препоръчвам, понеже няма начин за проверка дали е било истина, а ако се обърка фантазията с реалност- тогава настъпва увреда на психиката... Увреди ли се психиката- лошо...

alnagDate: Saturday, 15.07.2017, 14:36 | Message # 90
Новак
По книгите които съм чел  второто внимания са съществуващи светове в които живеят други енергии и същества,обекти реални колкото е реален и нашия свят казваше Дон Хуан на Кастанеда имаше някъде споменато сънуване на яве това е когато можеш да влезеш и приз деня в световете на второто внимание когато си поискаш.                                            Цеци_Вихронрав, има хиляди такива светове разположени в различното положение на събирателната точка и може би влизаш в тях
Като влезеш в осъзнат сън се провикни силно искам да видя само енергия и всичко фалшиво около теб  трябва да изчезне да се появят енергини същества и да останат реалните обекти ако света е реален мисля ,че така ще разбереш това е пак един от уроците на Дон Хуан .                  Сподели какво се получава при мен е много рядко с осъзнатите сънищя.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Page 6 of 7«124567»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz