Thursday, 14.12.2017, 20:55НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Техники за Осъзнат сън - Page 5 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 5 of 7«1234567»
Forum moderator: IRBIS 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Техники за Осъзнат сън
Цеци_ВихронравDate: Saturday, 18.03.2017, 21:47 | Message # 61
Посетител
Group: Потребители
Status: Offline
Quote MaxxTheWizard ()
Мисля че "дявола" намери начин да влезе почти във всеки дом и да придобие неимоверна власт над всички както е по канона - доброволно приет с желание и вяра "че е за добро" подценен до безкрайност почти.
Макс, не мога да разбера защо всички обвиняват Дявола за греховете си?! Бог ни е създал със свободна воля и винаги имаме избор. Тея глупости как Дяволът ни изкусил, подвели сме се и т.н. са си чисти оправдания. Като дете и аз пробвах да оправдавам белите дето ги творях с думите, че друг ме накарал, но мама ме питаше, ако тоя друг ми каже да скоча от терасата ще го направя ли? Та мисълта ми... На всички им е нещо много удобно да творят свинщини и после се подвели, или Дявола ги накарал или...
Наскоро гледах "Луцифер" и като се позамислих има много логика във филма. Луцифер не кара никой да извърши грях, той им дава това което поискат и наказва когато затънат в грехове, но той самият не подтиква никого да върши грях. smile  Не напразно старите хора казват: "Внимавай каквио си пожелаваш!". Не напразно и моят подпис е такъв... Най ми е лесно да накажа някого като му дам това което иска. wink 

А колкото до това:
Quote MaxxTheWizard ()
"мракът се крие в светлината"

Ами и най-големият светец си има мрачни мисли. Изобщо всеки човек има и тъмна страна. Въпрос на личен избор е дали ще я подтисне и ще свети в добрина, или като мен ще редува светлина и мрак.

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

LanfaerDate: Saturday, 18.03.2017, 22:48 | Message # 62
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
"мракът се крие в светлината"
В моите източници пише: "светлината Е мрак и мракът Е светлина" :). "Едното е форма на другото и заедно изграждат живота и смъртта. Животът е смърт, смъртта е живот." Не можеш да постигнеш безсмъртие ,Макс. Т.е. можеш, но няма и да си жив. Защото смъртта Е живот. Отричайки я, отричаш живота. Имах си аз тема за смъртта, но се затри...
Аз съм проста селска вещица, Макс, не съм сигурна, че изобщо разбирам какво питаш...но пък няма нужда да ходиш никъде - "Бог" е във всеки от нас. 
Ако веднъж си владял съня, това умение не се забравя, не се губи...ако в момента не можеш, то така и трябва - тялото ти на чисто физиологично ниво те спира, за да останеш жив. 
Винаги съм се удивлявала на хора, които успяват сами...Грешала съм много, а вкъщи магията е по наследство...и има кой да ти издърпа ушите винаги. Та с една дума - Его практика...спешно.

MaxxTheWizardDate: Thursday, 23.03.2017, 00:40 | Message # 63
Понякога влиза
Quote Цеци_Вихронрав ()
Макс, не мога да разбера защо всички обвиняват Дявола за греховете си?!
И аз не мога. Той е толкова очарователно отражение в огледалото на живота само...
Quote Цеци_Вихронрав ()
Бог ни е създал със свободна воля и винаги имаме избор.
Амииии,,,според мен не е точно така, но звучи весело поне!
Quote Цеци_Вихронрав ()
"Внимавай каквио си пожелаваш!"
Защото "всичко е възможно, Бог да ни пази!", както е казал един християнски схоластик преди около 1000 години. Така е!
Quote Lanfaer ()
Не можеш да постигнеш безсмъртие ,Макс. Т.е. можеш, но няма и да си жив.
Добре, добре, добре... Мога, но по скоро ме притеснява, че ако го обявя официално ще се берат мноооого ядове. Да до кажа така - аз и сега не съм много жив, въпросът който ме вълнува "безсмъртието с какви екстри върви комплект, когато е "заразно", но не говоря за вампиризъм и подобни свинщини?"... В момента му смятам числената равностойност и след малко ще я напиша тук!...

Hodie mihi, cras tibi.

MaxxTheWizardDate: Thursday, 23.03.2017, 03:50 | Message # 64
Понякога влиза
В темата ми за безсмъртие!

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Thursday, 23.03.2017, 15:40 | Message # 65
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
аз и сега не съм много жив
Това е тъжно...
Интересно би ми било както като техника, така още по-интересно ми е целта зад цялото упражнение?

MaxxTheWizardDate: Saturday, 08.04.2017, 01:30 | Message # 66
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
Това е тъжно...Интересно би ми било както като техника, така още по-интересно ми е целта зад цялото упражнение?
Да, отначало бе тъжно и самотно, но вярвах, че това е само още едно изпитание. После колелото се завъртя и намерих сродни души, които споделиха живота ми и донесоха мир в сърцето ми. Тогава и тъгата свърши, за да мога по нов начин да видя себе си, света и всичко останало.
Техниката още не става за размяна, а и за хора със житейска мисия и ангел хранител е по- скоро вредна и опасна. Целта... "Виждам" парчета от едно бъдеще, което повечето живи сред нас отказват да приемат, че е толкова близко, но ако преди усещах, че има още няколко години, то вече тегля карти от малките аркани... Време е всеки да избере какво иска за себе си и да е готов да го получи. Скоро проявлението на Бога в нашия свят ще се се промени. Въпроса е само в какво. 
Мракът се крие в светлината!
Кайн скоро ще намери спасение, защото Авел е жив и няма вечни лъжи!

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Saturday, 08.04.2017, 22:40 | Message # 67
Посетител
Истински свободни са само смъртните...

MaxxTheWizardDate: Sunday, 16.04.2017, 07:13 | Message # 68
Понякога влиза
Lanfaer, дали?... Свободата не е ли форма на съзнанието? Кажи ми нещо повече ако може?

Hodie mihi, cras tibi.

MaxxTheWizardDate: Sunday, 16.04.2017, 07:14 | Message # 69
Понякога влиза
Lanfaer, дали? Свободата не е ли форма на съзнанието? Кажи ми нещо повече за това, че ми е важно!

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Monday, 17.04.2017, 20:54 | Message # 70
Посетител
Чисто технически ,Макс . Удължаването на живота е свързано с привързване...което задължително ограничава и свободата и свободната воля :). Абе тъжна работа.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 22.04.2017, 05:11 | Message # 71
Понякога влиза
Lanfaer, защо ми се струва, че гледаш само едната страна на медала. Смени базата, гледната точка, призмата... Удължаването на живота може да е и споделено щастие, тайната на което да може да ссе предаде с "любов, вяра и личен пример"..Примерно... И мисля, че има тънка "сребриста нишка, която позволява да се направи връзката. Близко съм, но не се знае колко! В безмъртието виждаме порива и силата на душата си!
Благодаря ти все пак, че ми помагаш да не забравям, че мракът живее в светлината все пак!

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Tuesday, 25.04.2017, 20:13 | Message # 72
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
Lanfaer, защо ми се струва, че гледаш само едната страна на медала.
Мислиш ли :). Всъщност аз доста си падам по екстремни неща. Изследователски дух, какво да правиш. Тези практики обаче са ...много...нечовешки. Трябва да си абсолютно сигурен от какво ще се откажеш, а това е самия живот. Целта трябва наистина да си струва. Отказваш се от себе си. Въпросът е, че има практики, чрез които ставаш част от друго цяло, стига това да ти е целта...:) Дето се вика, тук влиянията и вещерските войни са си слаба ракия сравнение с ТОВА!

MaxxTheWizardDate: Saturday, 29.04.2017, 23:12 | Message # 73
Понякога влиза
Lanfaer и да, и не. Цяло, но по- скоро като завръщане към началото на цикъла, а не група или дух. В последните дни колелото се завърта и осъзнавам, че усетя ли вярната посока съм склонен да прибързвам и да губя търпение, което е вредно. Преди Безсмъртието има няколко стъпала, които трябва да се изкачат в пълно осъзнаване и спокойствие. Само тогава то ще е благословия, а не проклятие. 
Lanfaer, имаш ли знания и опит в откриване на злато, чрез егрегор или дарба?

Hodie mihi, cras tibi.

LanfaerDate: Friday, 05.05.2017, 20:45 | Message # 74
Посетител
Quote MaxxTheWizard ()
Lanfaer, имаш ли знания и опит в откриване на злато, чрез егрегор или дарба?
smile Злато на мен не ми трябва, съответно не мога да го откривам. Аз откривам всичко, което ми трябва.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 06.05.2017, 05:59 | Message # 75
Понякога влиза
Quote Lanfaer ()
Аз откривам всичко, което ми трябва.
И съм съгласен, и те разбирам. Казвам смешка, но медала има и друга страна - добре, ето намери ме. На латински е "Hodie mihi, cras tibi" - днеска на мен, утре на теб. Искам да кажа, че златото ми трябва на мен по ред причини, а аз мога да разменя тайните и местата му за неща, които знам и мога, а ти трябват на теб... И?...

Hodie mihi, cras tibi.

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Page 5 of 7«1234567»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz