Saturday, 21.10.2017, 19:27НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

ПОСЕТИТЕЛИ ДНЕС

Техники за Осъзнат сън - Page 3 - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 3 of 7«1234567»
Forum moderator: IRBIS 
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Техники за Осъзнат сън
KasandraDate: Sunday, 12.02.2017, 15:44 | Message # 31
Посетител
Group: Модератори
Status: Offline
А други някакви упражнения трябва ли да правя? Да медитирам преди сън или нещо такова?

MaxxTheWizardDate: Sunday, 12.02.2017, 15:44 | Message # 32
Понякога влиза
Group: Потребители
Chronos, кошмарите са най- хубавите сънища. В тях има невероятни тайни, благодат в зародиш и са огледало за най- тъмните кътчета на душите ни, където се крият страхове и слабости, които трябва да изкореним преди да продължим. Точно заради кошмари с демони и мъртви почнах да развивам дарбата с осъзнатото сънуване, но като един фанатик и глупак с претенции прекалих и станах кошмар за кошмарите. После години наред не сънувах нищо и това ме прави тъжен и до днес. Сега си връщам част от загубеното, защото съня е място за невероятни изживявания, които запазват силата си и имат стойността на реален опит дори и повече.
Осъзнатото сънуване ще ти даде отговорите, които ти трябват на минимална цена, но с реална тежест и стойност. А и ще  си калим волята неимоверно.
Желая ти късмет и Безсмъртие!
Дръж ме в течение!

Hodie mihi, cras tibi.

MaxxTheWizardDate: Sunday, 12.02.2017, 15:46 | Message # 33
Понякога влиза
Quote Kasandra ()
А други някакви упражнения трябва ли да правя? Да медитирам преди сън или нещо такова?
Аз конкретно освен "проверката на реалността" и да се настроя 5-10 минути преди заспиване в каква посока да сънувам нищо друго не правех. Зависи каква е природата ти и колко искаш и вярваш.

Hodie mihi, cras tibi.

KasandraDate: Sunday, 19.02.2017, 12:06 | Message # 34
Посетител
Вече няколко дена правя "проверката на реалността" когато се присетя. Единствената промяна е, че сънищата ми са по-ярки и динамични.

MaxxTheWizardDate: Friday, 03.03.2017, 16:41 | Message # 35
Понякога влиза
Kasandra, Супер и браво! Това е началото. Аз правя същото, за да си върна контрола и да почна пак да сънувам осъзнато понеже дългата пауза ме е занулила. На няколко пъти сънувах, но прекалено нормални неща и не се "сетих" да "проверя реалността". Трябва да го правим, когато ни се случва нещо, а не само когато се сетим. Късмет и Успех ти желая!

Hodie mihi, cras tibi.

KasandraDate: Friday, 03.03.2017, 18:11 | Message # 36
Посетител
MaxxTheWizard, продължавам да проверявам реалността, но още не съм стигнала до осъзнат сън, което обаче не ме отказва. smile

BalanarDate: Friday, 03.03.2017, 18:15 | Message # 37
Посетител
А техника да си помня сънищата по често?

MaxxTheWizardDate: Friday, 03.03.2017, 19:55 | Message # 38
Понякога влиза
Balanar, при осъзнат сън информацията се повтаря 3 пъти, будиш се и без да мърдаш повтаряш пак 3 пъти и после записваш. При обикновен сън само частта след събуждането,но пак има много дупки.

Hodie mihi, cras tibi.

BalanarDate: Friday, 03.03.2017, 22:51 | Message # 39
Посетител
Да но какво да повтарям 3 пъти ако просто не помня нищо?
Аз от известно време си пиша дневник, като главната цел не е осъзнат сън, но нямам напредък в самото помнене на сънища. Има доста дни, в които не помня нищо.

MaxxTheWizardDate: Friday, 03.03.2017, 23:02 | Message # 40
Понякога влиза
Balanar, прочете ли какво съм писал за осъзнатото сънуване? Ако си тогава давам уточнения и техники:
1. Всеки ден си лягай в един и същи час.
2. навиваш си часовника точно след 8 часа да те събуди като се съобразяваш за колко време заспиваш.
3. Преди да заспиш си пожелай да сънуваш. На първо време само това, а като почнеш ще даваш и конкретика.
4. Имай предвид, че сънуваш около половин час след първите 3-4 часа сън и още толкова към 7-8 час сън. В междинките преди и след - нищо.
Айде късмет и успех и за дневника - 6!

Hodie mihi, cras tibi.

theshadowDate: Saturday, 04.03.2017, 07:49 | Message # 41
Понякога влиза
Balanar, раздели дневника си на две части- за ОС и за обикновени сънища... Или направи още един дневник само за обикновени сънища... Започни да записваш всички сънища, които сънуваш, без значение дали са обикновени или ОС... Като записването в дневника трябва да се случва веднага след събуждането и дори при най-малък спомен за някакъв сън... Това развива помненето на съня... Не го ли запишеш обаче съня си веднага след събуждането- се забравя много повече какво е сънувано...

BalanarDate: Saturday, 04.03.2017, 22:55 | Message # 42
Посетител
theshadow, целта ми сега не е ОС въпреки, че темата е доста интересна.
Имам лек опит в това и знам, че си иска бая енергия тази осъзнатост в съня, енергия която искам да използвам за друго сега.
За съжаление към момента дори записването на сънища не ми помага да ги помня по често. Правя го вече около 3 месеца, но напредък няма -дори да на моменти точно обратното. Въпрос на време е да стане, но ще видим кога.
Да, ако не го запишеш веднага се забравя. Ако след събуждането не мисля за съня след 5,6 секунди той просто изчезва. Изучих се на един трик - ставам и мисля за съня около минута - така дори и да не го запиша веднага го помня.

MaxxTheWizardDate: Saturday, 04.03.2017, 23:05 | Message # 43
Понякога влиза
Balanar, прочете ли как са си синхронизираш съня и да влезеш в ритъм? Малко по- горе го написах.

Hodie mihi, cras tibi.

BalanarDate: Saturday, 04.03.2017, 23:25 | Message # 44
Посетител
Да, но няма как да заспивам в едно и също време.
Ще пробвам нещата, които си написал.

theshadowDate: Sunday, 05.03.2017, 06:59 | Message # 45
Понякога влиза
Balanar, като започнеш да си помниш сънищата, така или иначе ОС ще се появи...

Човек винаги сънува всяка нощ и не само един сън... Но сънят не е просто сън- той е начинът психиката да обработва информация и да се възстановява от някои от протичащите в нея състояния, създадени през изминалото будуване... Ако има неща, които психиката ти преработва- може това да те спира да си помниш сънищата... Понякога тези неща може да са се случили години назад и психиката още да ги дъвче и преработва по време на сън... Има техники за справяне с подобни ситуации- ако смяташ, че те касае- потърси ги в интернет...

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Page 3 of 7«1234567»
Search:

magic-school.ucoz.net © 2017 | uCoz