Friday, 20.04.2018, 16:43НАЧАЛО | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД

Меню

ВХОД

Login:
Password:

ТЪРСЕНЕ

ЛУНАТА

CURRENT MOON

МУЗИКА

СТАТИСТИКА

Техники за Осъзнат сън - Форум за магия
[ Ново от форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Forum moderator: IRBIS  
Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
Техники за Осъзнат сън
ChronosDate: Sunday, 06.12.2015, 18:02 | Message # 1
Понякога влиза
Group: Потребители
Status: Offline
Хайде да обсъдим кой какви техники пробва и ползва, за да има Осъзнат сън (ОС). Какви са ви резултатите.

Аз преди да заспя си повтарям следното: "ще осъзная своя сън, ще го контролирам и ще го запомня".

Понякога ми се получава, но не винаги.

Без бряг е времето!

MorganaDate: Monday, 07.12.2015, 15:53 | Message # 2
Понякога влиза
Аз си записвам сънищата и ги анализирам. Анализирам кое в сънят ми е нереално. Когато това да се събудиш и да анализираш сънят си ти стане навик, започваш да анализираш и на сън и като видиш нещо нереално знаеш, че си в ОС и можеш да го контролираш.

ChronosDate: Saturday, 26.12.2015, 16:39 | Message # 3
Понякога влиза
Morgana, благодаря ти за хубавата идея Започнах да си записвам сънищата, но ми е още рано да отчета резултат, тъй като напоследък рядко успявам да сънувам. 

Моят дневник за сънищата е най-обикновена тетрадка. Искам да питам има ли  някакви изисквания към оформлението, защото доста драскам като пиша. Пиша и датата, на която е сънуван съня. Но не знам дали трябва толкова подробно или е достатъчно само да си опиша съня.

Без бряг е времето!

MorganaDate: Saturday, 26.12.2015, 17:04 | Message # 4
Понякога влиза
Chronos, както си решиш. Аз също изписвам и датата, защото много от сънищата ми ми показват какво предстои. като зная на коя дата какво съм сънувала в последствие мога да допълня какво ми се е случило следващите дни. Така следващият път като сънувам същото, ще зная какво ме чака.
Обаче ако дневника ти е само за ОС, то тогава не е задължителна датата, но задължително трябва да опишеш кое в сънят ти не е било реалистично.
Надявам се съветите ми да ти помогнат. smile

ChronosDate: Monday, 17.10.2016, 09:36 | Message # 5
Понякога влиза
Morgana, записвам сънищата си в дневник за ОС. Напоследък сънувам много странни сънища, но не успявам да вляза в ОС. Ще продължа да се старая.

Без бряг е времето!

MaxxTheWizardDate: Thursday, 02.02.2017, 22:30 | Message # 6
Понякога влиза
Практикувал съм Осъзнато сънуване близо година, но по ред причини спрях. Ако наистина някой иска проста и ефективна система за придобиване на знания и опит съм готов да я споделя.

Hodie mihi, cras tibi.

KasandraDate: Thursday, 02.02.2017, 22:34 | Message # 7
Посетител
Group: Модератори
Сподели и ще опитаме. А ако се включат и още съфорумци после ще споделим опит.

ChronosDate: Friday, 03.02.2017, 08:11 | Message # 8
Понякога влиза
MaxxTheWizard, аз искам да опитам.

Без бряг е времето!

ChronosDate: Friday, 03.02.2017, 08:15 | Message # 9
Понякога влиза
Вчера се сдобих със Съновник на Нострадамус за гадаене със сънища. Някой знае ли дали става за работа с осъзнато сънуване? Като го прочета, мога да напиша сбито какво пише вътре и да го опитаме, ако има желаещи.

Без бряг е времето!

BalanarDate: Friday, 03.02.2017, 08:36 | Message # 10
Посетител
Аз не мисля, че гадаенето на сънища има нещо общо с осъзнатостта при съня.
При едното интерпретираш съня си, а при другото го създаваш.
А и честно казано не вярвам в гадаенето на сънища и универсална формула какво значат. Всеки човек е с различна психика/подсъзнание и нещата биха имали различни послания. Не вярвам, че обикновените сънища са нещо повече, от проекция на подсъзнанието ни. Виш, ако се осъзнаеш по време на съня си, това е друго.

ChronosDate: Friday, 03.02.2017, 14:42 | Message # 11
Понякога влиза
Balanar, ами пророческите сънища не са ли гадаене със сънища? Аз преди да си взема съновника на Нострадамус разгледах още няколко съновника, но ми се видяха глупави, защото в тях пише неща, които никой никога не сънува. 

На диагонален прочит, в съновника на Нострадамус, е засегната астрология, алхимия и кабала и не е точно съновник като онези, с които сме свикнали. Иска ми се да постигна пророчески сън.

Без бряг е времето!

BalanarDate: Friday, 03.02.2017, 15:46 | Message # 12
Посетител
Chronos, Не разбирам от пророчески сънища, някой друг да ти отговори по-добре :). Исках само да кажа, че не вярвам в съновници от сорта на: ако падаш в черна бездна те чака лошо, защото това падане за теб означава едно, а за мен друго.
Също бих искал да спомена, че пророчески сън ти няма как да постигнеш, тъй като в момента не съм чул да има жив пророк. За пророци се водят - Исус, Мохамед и т.н... Разликата между пророк и ясновидец (според мен) е доста съществена и е следната: При ясновдството: примерно Таро, Гледане на кафе или просто ясновидство без даден метод (видения) се гледа на едно (по-низшо ниво - ("прословутия астрал, за който спорят тук") Моята теория е, че ясновидеца вижда нещата какви биха били, ако човека продължава да живее живота си по същия начин. Но ако той промени нещо кардинално (примерно се вслуша в съвета на картите и промени нещо) - то бъдещето ще бъде друго.
Пророка от друга страна вижда на доста по горни нива от "Астрала", в който се навлиза при ясновидство. Той може да види бъдещето, такова каквото е - един вид се знае човека какви решения ще вземе. 
Надявам се да съм го обяснил разбираемо smile

magicDate: Friday, 03.02.2017, 20:20 | Message # 13
Посетител
Group: Администратори
Нострадамус е писал до сина си Сезар обяснение за начина на проникване в бъдещето. То гласи:

"Божественото вдъхновение е тази окултна причина, която е направлявана от други две причини, необходими за вдъхновението на този, който ще пророкува. Първата от тези две причини е пронизана от свръхестествено сияние и ни помага да предсказваме бъдещето по движението на планетите, а другата причина поражда пророчествата чрез съприкосновение с Божествената вечност и по волята на Бога-Творец. Всяко човешко същество може да пророкува, ако е озарено от Божествено вдъхновение и с помощта на ангелския дух. Този дух се предава на пророкуващия, благославяйки пророческата му дарба, която го озарява в неговите видения, подкрепяни от увереност, благодарение на астрономичните изчисления."

Бог на всички ни е дал свободна воля и няма предопределеност на решенията. Затова не само Нострадамус, а който и пророк да вземем за пример, има неточности в част от предсказанията си.

Пророците, в това число и Нострадамус, правят нещо друго, за да повишат точността на предсказанията си. Работи със системата на Вселенското движение. Създава матрица на събитията. Той вижда всички възможни резултати. Улавя огромен информационен поток.После прави изчисления за максимално възможен резултат чрез минимално необходими действия. Това извършва чрез воденето на две книги. Книга на Миналото, която съдържа знаци, наподобяващи символите и знаците от втората книга, а именно Книгата на Бъдещето и по този начин от известните събития на миналото с точност определя измежду всички варианти, които вижда, кои ще са реализираните в бъдещето. 

Всеки може да бъде пророк. Това е Божи дар за човечеството, от който всеки може да се възползва, като се занимава сериозно и продължително с практиката.

На всички желая щастие и добрини!

BalanarDate: Saturday, 04.02.2017, 09:37 | Message # 14
Посетител
magic, Нещата които написа са много интересни, особено в частта, в която вижда вероятностите и според астрологията избира най-вероятното.

Но не съм съгласен с теб - това, което обясняваш за мен е ясновидство. Пророкуването е нещо съвсем различно (според мен!)
smile

Цеци_ВихронравDate: Saturday, 04.02.2017, 09:53 | Message # 15
Посетител
А какво е пророкуването според реб?

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

Форум за магия » МАГИЯ И ГАДАНИЕ » СЪНИЩА И ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ » Техники за Осъзнат сън
  • Page 1 of 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Search:

magic-school.ucoz.net © 2018 | uCoz